Країна Новини Події Політика У фокусі

експосадовцю СБУ Наумову повідомили про підозру в незаконному збагаченні

експосадовцю СБУ Наумову повідомили про підозру в незаконному збагаченні

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру в незаконному збагаченні колишньому начальнику Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України, повідомила пресслужба ДБР 3 травня.

У повідомленні не вказане ім’я фігуранта, але з подробиць справи зрозуміло, що йдеться про колишнього генерала Служби безпеки України, фігуранта розслідування «Схем» (Радіо Свобода) Андрія Наумова, який залишив Україну напередодні повномасштабного вторгнення Росії і нині перебуває в Сербії. Там Вищий суд у місті Ніш у березні почав повторний розгляд справи проти нього про відмивання грошей.

«У взаємодії з Національним агентством із питань запобігання корупції й Офісом генерального прокурора Бюро виявило у колишнього посадовця Служби набуття необґрунтованих активів на загальну суму 32,7 млн грн», – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, йдеться про елітні автомобілі й готівкові кошти.

«Фігурант, перебуваючи на керівних посадах в СБУ, став власником активів: автомобіля Toyota Land Cruiser 200 вартістю майже 2,3 млн грн, зареєстрованого на батька дружини, автомобіля BMW X6 xDrive40d, вартістю 116 тисяч євро, зареєстрованого на дружину, майже 593 тис. євро і понад 120 тисяч доларів США. Також у його власності перебували два смарагди вартістю понад 6,5 тисяч євро кожен», – заявили у ДБР.

У Бюро нагадали, що раніше Наумову вже повідомили про підозру у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також у зловживанні владою або службовим становищем і в шахрайському заволодінні понад 3,2 млн гривень під час його перебування на посаді керівника державного підприємства впродовж 2019-2021 років.

Коментуючи оголошення підозри, Наумов, оголошений у міжнародний розшук, заявив, що його переслідують на основі сфабрикованих фактів, «давно спростованих західними судами і спецслужбами».

«Вказане спровоковано моїми намаганнями знайти захист від свавілля сьогоднішньої влади… Сьогоднішня новина про нібито вручення мені підозри є черговим службовим підробленням з боку ручних хлопчиків з ДБР. На сьогодні, ні мені, ні моєму адвокату, ні будь-яким іншим законним способом повідомлення про підозру не вручалося», – йдеться в заяві Наумова, переданій Радіо Свобода.

Раніше він вже заявляв, що його переслідування є політичним.

У вересні 2023 року суд у Ніші на півдні Сербії засудив колишнього українського розвідника, ексгенерала СБУ Андрія Наумова до одного року вʼязниці за звинуваченням у відмиванні грошей. Але в лютому Апеляційний суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу для ухвалення нового рішення.

Восени 2023 року Сербія також остаточно відмовила Україні в екстрадиції експосадовця СБУ.

Читайте також: Суд у Сербії остаточно відмовив у екстрадиції ексгенерала СБУ Наумова

Колишній бригадний генерал Андрій Наумов почав працювати в Службі безпеки України (СБУ) у 2019 році. Звільнений зі служби наприкінці липня 2021 року.

Деякий час він обіймав посаду начальника Головного управління внутрішньої безпеки, де отримав більші повноваження та вплив у службі. До роботи в СБУ Наумов працював у Державному агентстві з управління зоною відчуження ЧАЕС. Відповідав за управління господарським комплексом зони відчуження, а також за спілкування з громадськістю щодо радіаційного стану.

До цього 12 років працював в органах прокуратури на посаді старшого помічника заступника головного прокурора, а потім старшого прокурора.

Ексрозвідник був у центрі журналістських розслідувань, повʼязаних із корупцією, контрабандою грошей та інших цінностей за кордон. У жовтні 2020 року журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми» виявили нерухоме майно Наумова, яке не відповідало заявленим доходам держслужбовця.


26 Липня

Киянам нагадали про ціну втрат української спадщини (ФОТО)

Зеленський заявив про «хорошу динаміку» ракетної програми України

в Угорщині погрожують блокувати кошти Фонду миру, поки Україна не дозволить транзит нафти «Лукойлу»

Вязкости масла

як підприємства в окупації працюють на потреби армії РФ

Богдан Шевчук: легендарний командир, який змінює хід війни

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

У Києві анонсували зміни на транспортних розв’язках

Легалізації захоплених українських територій військовим шляхом мабуть не відбудеться – Олександр Левченко

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

Погане самопочуття після масажу – це норма: 7 симптомів, через які не варто перейматися

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

Залежні від Росії. Як Угорщина і Словаччина сваряться з Україною через російську нафту?

Пройти «між крапельками» національної безпеки та релігійної свободи. Що відбувається із забороною УПЦ (МП)?

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ