Країна Новини Суспільство У фокусі

«Фінальна перемога прийде з новим поколінням гідних, сміливих та незламних українців» – Олександра Пєтушкова

«Фінальна перемога прийде з новим поколінням гідних, сміливих та незламних українців» – Олександра Пєтушкова

Олександра Пєтушкова. Фото - Антона Ткаченка


У Києві відбулася одна з наймасштабніших освітніх події в Україні – Всеукраїнський форум «Сьогодні заради майбутнього: освіта у воєнний та післявоєнний час». Захід об’єднав хедлайнерів освітнього процесу, аби обговорити складові безпечної освіти під час війни та співтворити процес її розвитку в майбутньому.

У рамках форуму відбулося дві панельні дискусії, які були присвячені безпеці освітнього процесу та поверненню до навчання на деокупованих територіях. Темою окремої платформи стали питання психологічного здоров’я викладачів і дітей, передає NW з посиланням на організаторів заходу.

Як наголосила під час відкриття форуму голова ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» Олександра Пєтушкова, яка є організатором освітнього форуму, освіта – це суперсила, і освітяни є невід’ємною її частиною.

«За освітянами сьогодні важлива місія – якщо дитині щодня повторювати, де вона помилилась, що вона зробила не так, постійно вимагати від неї правильної відповіді, то з великою вірогідністю в дорослому житті вона буде боятися брати на себе відповідальність. А якщо ми підкреслюємо сильні сторони дитини, показуємо динаміку її успішності, то вона буде суб’єктивною, зможе аргументувати свою позицію та брати на себе відповідальність. І для того, щоб такі зміни були сталими, нам важливо об’єднувати зусилля. Нам важливо змінювати екосистему. Ми в «Про.Світ» віримо, що фінальна перемога настане не лише в момент перемоги на фронті. А прийде з новим поколінням гідних, сміливих та незламних українців», – переконана Олександра Пєтушкова.

Про важливу роль захисту прав усіх учасників освітнього процесу говорив освітній омбудсмен України Сергій Горбачов. Він зауважив, що наразі є 7 категорій навчання. Йдеться про дітей, які примусово депортовані в росію, перебувають на тимчасово окупованих територіях, поблизу районів проведення бойових дій, переїхали за кордон, або ж на інші, більш безпечні території України. Також різний підхід до навчання для дітей, які перебувають на деокупованих територіях і проживають далеко від зони бойових дій. Але всі вони потребують захисту своїх прав.

«Без захисту своїх прав, прав усіх учасників освітнього процесу, ми не маємо шансів на побудову вільної, успішної, міцно незалежної України. Це ключова теза. Я хочу звернути вашу увагу. Бо те, що ми всі робимо, обов’язково стосується захисту прав. Те, що робить вчитель, директор школи, громада. Все спрямовано насамперед на те, щоб забезпечити якісну освіту нашим дітям, нашим студентам, всім, хто здобуває освіту, в той чи інший спосіб. І наша зустріч сьогодні вкрай потрібна для того, щоб ми узгодили певні базові речі, і діяли на підставі спільного розуміння спільних принципів», – зазначає Сергій Горбачов.

Ще одна важлива тема, яку підняла перша проректорка Київського університету імені Бориса Грінченка Лілія Гриневич під час відкриття форуму – реформування освітнього процесу та нової української школи. За її словами, справжні освітні реформи починаються з оновлення змісту освіти та відповідей на питання – чого саме ми вчимо та яких результатів хочемо досягти. Лише після цього можна обговорювати, як ми цього досягнемо та в якому освітньому середовищі.

«Насамперед варто оновити зміст націєтворчих предметів, адже повномасштабне вторгнення росії базується на ідеології заперечення права українців на власну державу і своє існування. Тобто українська мова й література, історія та географія, а також громадянська освіта мають посідати значне місце в нашій освітній програмі. В умовах війни та післявоєнної відбудови, враховуючи рівень травматизації нашого суспільства та учнів, варто подумати й про врахування в навчальних програмах розвитку соціально-емоційних навичок та стійкості», – наголошує Лілія Гриневич.

Під час форуму на освітній платформі «Про.Світ» було презентовано онлайн-курс «Про.Фахівці» для вчителів, шкільних психологів та соціальних педагогів. А психологи провели майстер-класи для розвитку навичок самопідтримки, допомоги дітям і дорослим.

Форум організовано у партнерстві зі Службою освітнього омбудсмена та в межах проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», який Центр інноваційної освіти «Про.Світ» реалізує за підтримки «ULEAD з Європою» та Isar Ednannia.


20 Червня

До комюніке Саміту миру приєдналась ще одна країна

Цей знак Зодіаку — найрідкісніший з усіх, згідно з дослідженнями

Німеччина продовжує блокування нових санкцій ЄС проти РФ – Reuters

Відкати і сумнівне декларування: хто стоїть за тендерною схемою КМДА

У Києві переплатили за електроенергію майже 12 мільйонів гривень

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня

Киянин ошукав знайомих, обіцяючи допомогу ЗСУ (ФОТО)

Київський Безпековий Форум провів спеціальну подію, присвячену Самітам Групи Семи і Миру (відео)

МОН України спільно з UNICEF нададуть психосоціальну підтримку понад 30 000 учням профтехів

Костін не прийшов до Ради для надання пояснень щодо походження статків його заступника

«слід припинити перекладати провину і сіяти розбрат»

Путін назвав постачання Україні F-16 «брутальним порушенням зобов’язань» із боку Заходу

На Київщині чоловік зґвалтував неповнолітню: яке покарання йому загрожує

На засіданні Радбезу ООН обговорили Саміт миру

Як самостійно приготувати лосьйон для обличчя: секрети домашнього догляду

Україна «не повинна існувати» – ISW про мотиви дій РФ щодо заочних вироків громадянам України

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ