Фішингова афера на Львівщині: затримано псевдоблагодійників, які вкрали 1,6 млн грн

У Львівській області розпочато судовий процес щодо чотирьох учасників злочинної організації, які шляхом фішингових сайтів заволоділи близько 1,6 мільйона гривень довірливих громадян.
Про це розповідає NewsWeek
Про це повідомили у Львівській обласній прокуратурі. Згідно з матеріалами слідства, львів’янин, залучивши трьох знайомих, організував шахрайську схему, метою якої стало привласнення коштів громадян через фішингові вебсайти. Ці сайти активно розповсюджувались у месенджерах та соціальних мережах.
Схема шахрайства
Потерпілі отримували пропозиції про “грошову допомогу від держави” або відомого благодійного фонду, але для цього їм необхідно було ввести свої особисті дані для авторизації в онлайн-банкінгу.
“Насправді потерпілі перенаправлялись на фейкові сайти, які імітували сайти офіційних фінансових установ, де вони вносили номери банківських карток, паролі, логіни до своїх облікових записів.”
Таким чином, шахраї отримували доступ до банківських акаунтів громадян, що дозволяло їм перераховувати гроші на рахунки, підконтрольні обвинуваченим. За попередніми підрахунками, потерпілим завдано збитків на суму близько 1,6 мільйона гривень.
Затримання та наслідки
Учасників шахрайської схеми затримано, під час обшуків вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інші речові докази. Також арештовано рахунки та автомобіль преміум-класу.
Чотирьом учасникам злочинної організації висунуто обвинувачення у шахрайстві (ч. 5 ст. 190 КК України). Трьом з них інкримінують пособництво у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних систем та електронних комунікацій (ч. 2 ст. 361 КК України). Один з обвинувачених також відповідатиме за створення злочинної організації та її керівництво (ч. 1 ст. 255 КК України), а решта – за участь у злочинній організації (ч. 2 ст. 255 КК України).