Актуально Країна Новини

Генерал-лейтенант Михайло Драпатий подав у відставку з посади командувача Сухопутних військ

Генерал-лейтенант Михайло Драпатий подав у відставку з посади командувача Сухопутних військ

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Михайло Драпатий оголосив про своє рішення піти у відставку. У своєму дописі в Telegram він пояснив, що подання рапорту на звільнення стало наслідком його особистої відповідальності за загибель військових під час трагедії на 239-му полігоні.

Про це розповідає NewsWeek

«Це усвідомлений крок, продиктований моїм особистим відчуттям відповідальності за трагедію… Я не зміг у повній мірі забезпечити виконання своїх наказів. Не дотиснув, не переконав, не змінив ставлення до людини в строю», — зазначив Драпатий.

Генерал підкреслив, що, попри зусилля щодо викорінення кругової поруки та безкарності, повторення трагедій свідчить про недостатність цих дій. Він вважає, що командири повинні нести персональну відповідальність за життя своїх підлеглих:

«Армія, де за втрату не відповідає ніхто, — вмирає зсередини».

Драпатий також повідомив, що ініціював перевірку обставин трагедії, звертаючи увагу на дії командирів, стан укриттів та ефективність систем оповіщення. Він визнав, що жодне службове розслідування не може компенсувати втрачені життя.

Нагадаємо, що внаслідок удару росії по полігону загинули 12 військовослужбовців, серед яких більшість були молодими бійцями навчального батальйону.


14 Квітня

Терехов: чому антидронові сітки не захищають Харків

Зеленський прибув до Осло для переговорів і підписання угоди

Біля узбережжя Бангладеш затонув човен, щонайменше 250 людей зникли

Посол України в Угорщині оцінив шанси на поліпшення відносин

Як підготуватися до служби в ССО, якщо ви не спортсмен

США нанесли удар по судну наркокартелів у східній частині Тихого океану

Німеччина погодила пакет на ракети для Patriot і виробництво дронів

Україна й Німеччина підписали меморандум про обмін бойовими даними

Зеленський назвав строки відновлення нафтопроводу «Дружба»

Україна дотримуватиметься режиму тиші і діятииме дзеркально — Зеленський

Сили оборони вразили склад дронів у Донецьку ракетами SCALP

Мерц і Зеленський обговорили виїзд чоловіків призовного віку до ЄС

Україна запропонувала Німеччині угоду про виробництво дронів

Викрадення дизпального на Харківщині: військовим загрожує до 15 років

Війна Росії проти України має транснаціональний вимір – Олександр Левченко

Ракетний удар по Дніпру: четверо загиблих, 25 поранених

БІЛЬШЕ НОВИН