Голлівудські переговори з Трампом: від критики до співпраці

На Каннському кінофестивалі американський актор Роберт Де Ніро висловив різку критику на адресу Дональда Трампа, назвавши його «філістимлянином». Ця заява пролунала після того, як президент США самопроголосив себе «рятівником приреченого Голлівуду», за інформацією Financial Times.
Про це розповідає NewsWeek
Після отримання престижної «Золотої пальмової гілки» Де Ніро продовжив критикувати Трампа, зокрема за його намір ввести 100-відсоткове мито на іноземні фільми. «Творчість неможливо оцінити грошима, але, виявляється, на неї можна накласти тариф», – зазначив актор.
Тривале протистояння між Трампом і Голлівудом
Конфлікт між двома видатними особами, Трампом з Квінса і Де Ніро з Мангеттена, триває вже кілька років. Трамп неодноразово називав актора «божевільним колишнім актором» і «повним лузером», тоді як Де Ніро відповідав на образи, називаючи Трампа «тираном».
Це протистояння лише підкреслює давню напруженість між Трампом і Голлівудом, де президент, незважаючи на свою зірку на Алеї слави, так і не здобув бажаної поваги. Один із керівників студії пояснив: «Ти завжди прагнеш схвалення тих, хто ніколи його не дає».
Проблеми кіноіндустрії та можливі зміни
Трамп, хоча й знімався в епізодичних ролях у кіно в 1990-х і 2000-х роках, найбільше прославився завдяки реаліті-шоу The Apprentice і The Celebrity Apprentice. Однак у Голлівуді реаліті-контент традиційно вважається другосортним, незалежно від його прибутків. Трамп довгий час ображався на те, що його шоу не отримало жодної премії «Еммі».
На початку свого другого терміну Трамп почав активну кампанію проти медіа- та розважальних компаній. Disney та Paramount стали мішенню для судових позовів через їхні новинні підрозділи. Менш помітною стала новина про призначення трьох правих акторів – Джона Войта, Сильвестра Сталлоне та Мела Гібсона – спеціальними «послами» у справах Голлівуду, яким доручено повернути американське кіновиробництво з-за кордону.
«Це знову буде… Золота ера Голлівуду!» – заявив Трамп, маючи на увазі повернення зйомок з Великої Британії, Канади та Нової Зеландії у США. Проте у індустрії це сприйняли радше як рекламу, ніж серйозну ініціативу.
Виробництво контенту в Лос-Анджелесі скоротилося після кризи на стримінговому ринку та страйків 2023 року. Губернатор Каліфорнії Ґевін Ньюсом подвоїв податкові пільги для кіностудій, але експерти вважають, що це може бути запізно. «Ми не хочемо повторити долю Детройта», – зазначив один з них.
Після зустрічі з Войтом у Мар-а-Лаго Трамп оголосив про тарифний план, що спровокувало різке падіння акцій голлівудських компаній та шок в індустрії. Однак вже наступного дня президент відмовився від ідеї, заявивши: «Я не хочу шкодити галузі. Я хочу їй допомогти».
На цьому фоні відбулася зустріч представників великих студій, таких як Disney, Amazon, Universal Pictures, Paramount, Netflix, Sony та Warner Bros. Голлівудські профспілки направили листа до Білого дому з проханням про податкові пільги – без згадки про мита. Очікується, що найближчим часом студійні боси зустрінуться з президентом особисто.
«Голлівудські люди доволі кмітливі, але Трамп дуже мстивий. Якщо хтось скаже щось не те – він може передумати».