Кличко прокоментував можливість територіальних поступок України

Міський голова Києва Віталій Кличко роз’яснив свої нещодавні заяви, зроблені в інтерв’ю журналістам BBC. Він вказав, що Україні, можливо, доведеться тимчасово відмовитися від частини своїх територій, аби досягти угоди про припинення вогню з росією.
Про це розповідає NewsWeek
У своєму інтерв’ю Кличко зазначив:
«У своєму інтервʼю журналістам BBC я говорив про те, що Україну можуть примушувати до територіальних поступок в обмін на припинення війни. На превеликий жаль, як ми бачимо, такий сценарій є цілком можливим. І про нього сьогодні говорять багато світових політиків і медіа. Тому, озвучивши це, я не відкрив Америку. І в інтервʼю я підкреслив, що український народ ніколи не прийме окупацію своєї країни росією».
Кличко також підкреслив, що така перспектива суперечить національним інтересам України та вимагає значних зусиль для її протидії:
«Ми розуміємо, що сценарій територіальних поступок суперечить нашим національним інтересам і проти його реалізації треба боротися до останнього. Це вимагатиме надзусиль і від нас, і від наших європейських партнерів».
На запитання, чи обговорює він деталі можливого мирного врегулювання з президентом Володимиром Зеленським, Кличко відповів:
«Ні. Президент Зеленський робить [це] сам. Це не моя функція».
25 квітня агентство Reuters опублікувало текст документа, ймовірно, представленого спецпредставником президента США Стівом Віткоффом на зустрічі європейських делегацій у Парижі, присвяченій мирному врегулюванню в Україні. Текст містить пропозиції США, серед яких – постійне перемир’я та початок технічних консультацій між сторонами.
За інформацією документа, Україна повинна отримати гарантії безпеки від європейських держав, однак їй потрібно відмовитися від вступу до НАТО, але вона може намагатися приєднатися до Європейського Союзу. Також вказується, що США можуть визнати російський контроль над окупованим Кримом, хоча це питання залишається спірним.
Президент Зеленський неодноразово заявляв, що Україна не готова юридично відмовитися від територій, включаючи Крим. Він також зауважив, що повернення Криму під контроль України не є предметом обговорення, попри можливі спроби з боку інших країн.
У Києві стверджують, що не погоджуються з можливістю визнання російської анексії Криму, і виступають проти обмежень на свою армію та військову промисловість. Позиція росії щодо пропозицій США поки залишається неясною, хоча раніше вона висловлювала вимогу передачі їй усіх анексованих територій.