Актуально Новини Події Політика У світі

Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер помер у віці 100 років

Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер помер у віці 100 років

У Сполучених Штатах 29 листопада помер колишній державний секретар і дипломат Генрі Кіссінджер. Про це повідомили американські медіа з посиланням на його консалтингову фірму.

Кіссінджер помер у своєму домі в штаті Коннектикут у віці 100 років.

Генрі Кіссінджера називають найбільш впливовим державним секретарем США після Другої світової війни. Він став радником президента Річарда Ніксона з питань національної безпеки у 1969 році. У 1973 році був призначений також держсекретарем США і поєднував обидві посади. Після відставки президента Ніксона у відставку він продовжував служити головою Держдепартаменту в адміністрації президента Джеральда Форда.

Саме в цей період Сполучені Штати зробили великі зовнішньополітичні кроки, що змінили хід холодної війни. Секретні переговори, проведені Кіссінджером у 1971 році, призвели до історичного візиту Річарда Ніксона до Пекіна та нормалізації відносин між США та Китаєм.

Читайте також: Кіссінджер: визначав політику США, «не бачив» Україну, а тепер «за» її членство в НАТО

Кісінджер був рішучим прихильником поліпшення відносин із Радянським Союзом. Його діалог із радянським керівництвом дав старт так званому процесу розрядки, під час якого було укладено перші великі американо-радянські угоди про контроль за ядерною зброєю.

Генрі Кісінджер зіграв ключову роль в організації та веденні багаторічних переговорів з Північним В’єтнамом, внаслідок яких американські війська були виведені з Південного В’єтнаму. Ці зусилля були відзначені Нобелівської премією миру. Війна тривала ще два роки і закінчилася поразкою союзної Сполучених Штатів Республіки В’єтнам.

У 2014 році Кіссінджер негативно поставився до засудження Заходом російської анексії Криму й критикував санкції щодо Росії.

26 травня 2022 року на економічному форумі в Давосі Кіссінджер порадив Україні віддати частину своїх територій Росії, чим викликав хвилю критики на свою адресу.

Щоправда, через деякий час, в липні 2022 році, він заявив, що помилявся і Україна не повинна поступатися своїми територіями. Навіть почав говорити про її членство в НАТО.

Буквально напередодні свого століття Кіссінджер знову озвучив ідею вступу України в НАТО.


18 Червня

розслідують факти «Схем» про його статки

ІSW проаналізував останні кадрові зміни в Росії

Заява Державної служби України з етнополітики та свободи совісті щодо кампанії з маскування злочинів Російської Федерації проти релігійної свободи, гідності людини, прав віруючих

До Києва прибула голова Сейму Литви – вже провела зустріч зі Стефанчуком

Комунальну нерухомість у Київській області продадуть на аукціоні

«Це суперечить Статуту ООН і здоровому глузду» – Держдеп США про пропозицію Путіна щодо миру

Як приготувати корисні скраби для тіла в домашніх умовах: секрети краси

70% респондентів КМІС вважають, що Зеленський має залишатися президентом на час воєнного стану

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня

Підрядник та інженер з технагляду завдали збитків громаді на Київщині

ВРП відсторонила суддю Верховного суду Князєва від посади через подання про звільнення

Кому подходят массивные колье: советы по стилю

Рада ЄС продовжила санкції проти РФ, запроваджені через анексію Криму

Глобальний саміт миру в Швейцарії практично став найважливішою дипломатичною подією за весь час російсько-української війни – Олександр Левченко

хто зможе отримати компенсацію за втрачене майно?

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ