Економіка Енергетика Новини У світі У фокусі

Країни G7 висловились за широку коаліцію із впровадження стелі цін на російську нафту – заява

Країни G7 висловились за широку коаліцію із впровадження стелі цін на російську нафту – заява

Міністри фінансів країн «Групи семи» (G7) на саміті в Ельмау ухвалили спільну заяву щодо створення широкої коаліції задля спільного впровадження стелі цін на російську нафту, йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті Мінфіну Німеччини у п’ятницю.

«Ми залишаємося непохитними у своїй підтримці та солідарності з Україною. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми продовжуємо засуджувати жорстоку, неспровоковану, невиправдану та незаконну агресійну війну проти України з боку Росії та за підтримки Білорусі. Агресивна війна Росії спричиняє глобальні економічні зриви та загрожує безпеці глобального постачання енергії та продовольства. Економічні витрати війни та подальше зростання цін непропорційно відчувають на собі вразливі групи в усіх економіках, особливо в тих країнах, які вже стикаються з нестачею продовольства та фінансовими проблемами», – йдеться у заяві.

В документі вказано, що лідери G7 підтвердили спільне зобов’язання «не допустити отримання Росією прибутку від її агресивної війни, підтримувати стабільність на глобальних енергетичних ринках і мінімізувати негативні економічні наслідки, особливо для країн із низьким і середнім рівнем доходу».

«Щоб виконати це зобов’язання, сьогодні ми підтверджуємо наш спільний політичний намір завершити та запровадити повну заборону послуг, які дозволяють морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі – надання таких послуг буде дозволено, лише, якщо нафта та нафтопродукти закуповуються за ціною або нижче («цінової межі»), визначеної широкою коаліцією країн», – йдеться в документі.

Крім того, лідери G7 запросили всі країни долучитися до розробки ліміту ціни на російську нафту.

«Ми прагнемо створити широку коаліцію, щоб максимізувати ефективність, і закликаємо всі країни, які все ще прагнуть імпортувати російську нафту та нафтопродукти, взяти на себе зобов’язання робити це лише за цінами на рівні або нижче граничної ціни. Ми підтверджуємо наші власні заходи щодо поступового вилучення російської нафти та продуктів з наших внутрішніх ринків», – вказано у заяві.

Міністри пояснюють, що початковий ліміт ціни буде встановлено на рівні, що базується на низці технічних даних і буде визначено широкою коаліцією перед запровадженням «у кожній юрисдикції».

«Ефективність і вплив обмеження ціни буде ретельно відстежуватися, а рівень ціни переглядатиметься за потреби», – пояснюють у заяві.

Лідерів G7 у підсумку кажуть, що посилять координацію з партнерами, які прагнуть підвищити ефективність, стабільність і прозорість на енергетичних ринках.

Раніше сьогодні Financial Times з посиланням на неназваних офіційни осіб повідомляло про намір G7 встановити стелю цін на нафту з РФ із 5 грудня (для сирої нафти) та з 5 лютого – для нафтопродуктів.

У ЄС досягли угоди щодо нафтового ембарго проти Росії ще у травні, тоді повідомлялося, що з 5 грудня 2022 року Євросоюз планує значно скоротити закупівлю російської нафти.

Міжнародне енергетичне агентство раніше повідомляло, що санкції проти Росії, яких лише ЄС ухвалив вже сім пакетів, мають «обмежений ефект» і Росія продовжує отримувати прибуток від продажу нафти, в тому числі через перенаправлення потоків реалізації.


14 Липня

КМДА розробляє платформу для підтримки експорту: тендер на шість мільйонів гривень

Україна готується підписати безпекові угоди з Чехією, Словенією та Ірландією – Зеленський

5 наймодніших ідей педикюру на липень 2024

«Де-факто ми вже інтегруємося у структури НАТО» – Мережко

Оплатити проїзд по-новому можна в деяких столичних автобусах: перелік

«Ми досі сповідуємо звичай скіфський» – таємниці української історії з Братом Капрановим

До Міжнародного реєстру збитків уже подано понад 4,5 тисячі заяв – ОП

13 Липня

Стало відомо, скільки коштів потрібно на відновлення обладнання в “Охматдиті”

«До блекаутів готові». Як на Херсонщині та Запоріжжі готуються до зими?

говорили про кібербезпеку і розмінування

«Наступний етап – членство в НАТО» – Жовква про результати саміту у Вашингтоні

президент Чехії повідомив, що до кінця літа Україна отримає 50 000 артилерійських боєприпасів

У Київській області посилюють контроль та діють під керівництвом військових: подробиці

Зеленський наступного тижня відвідає Велику Британію – The Guardian

5 простих та ефектних варіантів для спекотної погоди

Бєлоусов використав розмову з Остіном, щоб повторити стандартні російські погрози – ISW

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ