LifeStyle Київ Країна Культура Новини Суспільство

Куди піти у Києві: найцікавіші події цих вихідних

Куди піти у Києві: найцікавіші події цих вихідних

Повномасштабна війна в Україні триває, проте, треба жити, любити й боротися – не дивлячись ні на що. Kyiv24 зібрали найцікавіші події, які відбудуться на цих вихідних у Києві. Тут є і екскурсії, і вистави, і концерти, і виставки, і стендап. Обирайте на власний смак та не сидіть вдома, але слідкуйте за повітряними тривогами та дотримуйтесь правил безпеки.

Куди піти в Києві на вихідних 15 та 16 липня:

Виставка “Європа і Україна: діалог крізь віки”

Виставка приурочена до річниці надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу і покликана проілюструвати вплив західноєвропейської культури на українську в культурно-мистецькому, технологічно-промисловому та суспільно-політичному контекстах. Наша культура протягом сторіч органічно адаптувала західноєвропейські стилі. Це видно у предметах українського та європейського образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва кінця 18 — 19 ст., що представлені на виставці. На виставці демонструються меблі у стилі відомого французького мебляра Андре-Шарля Буля (1642—1732), західноєвропейські кабінетні меблі, вишукані австрійські меблі для віталень у стилі “бідермаєр”, французькі різьблені шафи-вітрини у стилі “друге рококо”. Інтер’єрне умеблювання доповнене масивними вазами, бронзовими канделябрами, настільною скульптурою на взірець робіт французького скульптора Клодіона. Ці предмети не лише формували смаки тогочасної української еліти. Вони стимулювали виробництво таких речей в Україні.

Коли: 15 та 16 липня, з 10:00 до 18:00

Де: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2

Вартість: 100 грн – дорослим, 50 грн – дітям

Подробиці за посиланням

Виставка та благодійний аукціон “беззвучно до глухоти”

В експозиції представлено напрацювання 27 індивідуальних художниць і трьох колективів від 2014 року і дотепер. Виставка об’єднує переживання самотності у двох станах: потреби відлюднення для мистецьких практик та реакція на кризу і деструктивні процеси ззовні. Головна мета виставки “беззвучно до глухоти” – фінансова підтримка батальйону “Свобода” у складі бригади швидкого реагування НГУ “Рубіж”, в якому служить художник і студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Олександр Лень. Олександр приєднався до батальйону 13 квітня 2022 року. Був пораненим у серпні 2022 та після завершення реабілітації в квітні 2023 знову повернувся до лав НГУ.

Коли: 15 та 16 липня, з 12:00 до 19:00

Де: Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури – НАОМА, вул. Вознесенський узвіз, 20

Вартість: безкоштовно

Подробиці за посиланням

Виставка “…Але будуть відроджені у славі і силі”

В експозиції представлені храми і сакральні споруди різних віросповідань та конфесій на теренах України, понівечені внаслідок повномасштабної військової агресії Росії. За понад рік війни окупанти зруйнували, пошкодили чи сплюндрували майже півтисячі храмів і сакральних споруд в Україні, значна частина з яких має історико-культурну цінність і є пам’яткою архітектури й мистецтва. До уваги відвідувачів представлені оригінальні експонати з колекції трьох музейних інституцій та унікальні фотодокументи, що свідчать про злочинні дії російської федерації проти свободи совісті й людяності.

Коли: 15 та 16 липня, з 10:00 до 18:00

Де: Трапезна, НЗ “Києво-Печерська лавра”, вул. Лаврська, 9

Вартість: входить в єдиний квиток відвідування заповідника

Подробиці за посиланням

Марія малює. 100 творів Примаченко

На виставці глядачі вперше побачать сто картин легендарної художниці, адже ці твори з приватної колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица раніше ніколи не виставлялися.

Сьогодні ми гостро відчуваємо, що і сама Марія Примаченко, її стійкість перед лицем випробувань долі, а тепер і її картини стали символом української незламності. Велику частину експозиції становлять роботи, що стали реакцією художниці на пережите: війну, загибель коханого на фронті, окупацію, бої за Київщину та післявоєнні злидні, Чорнобильську трагедію. Поруч зі знайомими нам образами фантастичних істот та квіткових декоративних панно у картинах акцентується тема боротьби добра і зла, в якій добро незмінно перемагає. Після трагедій війни Марія майже на 10 років полишила малювання, але повернулася, бо творчість була її способом існування.

Виставку супроводжуватиме публічна освітня програма, розроблена спеціально для проєкту: лекції, обговорення, майстер-класи.

Коли: 15 та 16 липня, з 11:00 до 19:00 (понеділок вихідний)

Де: Національний центр “Український Дім”, вул. Хрещатик, 2

Вартість: 100 грн – повний, 50 грн – пільговий

Подробиці за посиланням

СМАЛЬ. Карикатура 2013-2023

Це виставка Олега Смаля – метра української політичної карикатури, архітектора, ілюстратора, нині – арт-директора Муніципальної галереї мистецтв. Роботи автора отримали призи на міжнародних конкурсах карикатури більш ніж в 40 країнах світу і зберігаються в багатьох музеях та приватних колекціях.

Коли: 15 та 16 липня, о 16:00

Де: Музей окупації Києва, вул. Славгородська, 31

Вартість: безкоштовно

Подробиці за посиланням

Виставка “ЕНЕЇДА 225”

Присвячена знаковому твору Івана Котляревського. Проєкт приурочено до 225-ї річниці публікації поеми. Значення “Енеїди” – першого літературного твору, написаного розмовною українською мовою, не обмежується суто літературною сферою. Ця бурлескна поема відіграла важливу роль у історії українського націєтворення. Основна ідея виставкового проєкту – показати вплив “Енеїди” на розвиток українського національного руху та національної культури: від появи поеми й до сьогодення. Виставка розкриває контексти появи твору та його позалітературне життя.

Коли: 15 та 16 липня, о 14:00

Де: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2

Вартість: від 50 грн

Подробиці за посиланням

Персональна виставка фотографа-екстремала

Сергія Тумасова “Terra.Bifurcation”

Це виставка світлин про красу, про життя, про енергію природи, про все те прекрасне, що нас оточує на планеті Земля. Тут представлені фотографії, що були зроблені ще у довоєнних фотоекспедиціях автора, але вперше презентовані на широку публіку. Роботи Сергія Тумасова неможливо сплутати, адже це рідкісні кадри, фотографії-трофеї, на яких залишились унікальні моменти природи та неповторна гра світла на величних пейзажах.

Коли: 15 та 16 липня, о 12:00

Де: Музей Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7

Вартість: від 80 грн

Подробиці за посиланням

Виставка “Made in Kyiv. Археологія повсякдення”,

присвячена середньовічному місту

Це смілива спроба поєднання класичного наукового досвіду і сучасних музейних технологій. У його основі – речі княжої доби (Х-XIII ст.), які є характерними власне для Києва і виявляють самобутність життя містян. В експозиції представлено копії карбованих на Русі монет і гривень, ювелірних прикрас, творів сакрального мистецтва, предметів побуту і керамічного посуду, елементи одягу та особистого благочестя. Матеріальна культура, презентована 3D моделями та репліками музейних предметів, постає наче свідок епохи – свого роду маркер, через який розкриваються світоглядні, виробничі та побутові сюжети контрастного життя столиці.

Коли: 15 та 16 липня, ср-нд з 12:00 до 19:00, пн-вт – вихідні

Де: Музей Києва. Museum of Kyiv, вул. Богдана Хмельницького, 7

Вартість: 70 грн – повний, 40 грн – пільговий

Подробиці за посиланням

Майстер-клас із українського скоропису

У студії каліграфії пройде майстер-клас із українського скоропису. Скоропис – це староукраїнський каліграфічний стиль письма, саме так писали козаки листа турецькому султану. Всі матеріали під час заняття надаються студією. Частина грошей піде на допомогу ЗСУ та волонтерам.

Коли: 15 липня, о 13:00

Де: студія каліграфії “Тонка лінія”, вул. Нижній Вал, 33в, офіс 17

Вартість: 700 грн

Реєстрація на подію за посиланням

Вистава “Королева детективів”

Персонажів вистави додатково не варто представляти, адже їх всі знають ледь не з дитинства: це детективи месьє Еркюль Пуаро, містер Гастінгс і міс Марпл. Проте головним персонажем дійства виступає сама королева детективів Леді Агата Крісті Меллоуен, кавалер ордену Британської імперії і “Дама-командор”. Ця надзвичайна за силою духу жінка працювала медсестрою в шпиталі під час двух світових війн, хоча в 1939-1945 роках вона була вже всесвітньо відомою письменницею Агатою Крісті. Слоган вистави слова Агати Крісті: “Постійно повторюйте собі, що людям нудно вас слухати”. Проте автори вистави зробили та зроблять все, щоб вам було не нудно, а цікаво.

Коли: 15 липня, о 16:00

Де: Підвалі Культури, вул. Олеся Гончара, 30А

Вартість: 200 грн

Подробиці за посиланням

Вистава “Свінгери”

В сюжеті: абсолютно різні люди збираються на свінгер-вечірку. Там вони хочуть добре провести час і спробувати щось нове, хай навіть трохи дивним способом, адже зрада на очах один одного, на думку героїв, це зовсім і не зрада. Вистава змусить вас подумати та посміятися над досить важливими темами сьогодення.

Коли: 15 липня, о 18:00

Де: Дом Архитектора, вул. Бориса Грінченка, 7

Вартість: від 250 грн

Квитки за посиланням

Підпільний Стендап

“Underground Standup Club” – легендарне місце, де “Підпільний” виступає щодня. Саме тут з 2016 року “кується” справжня українська стендап комедія. До ваших послуг кухня та бар, тож можна доповнити вечір смачними стравами та напоями.

В цей вечір на сцені:

– Джейхун Сафаров. Дуже продуктивний український комік азербайджанського походження, полюбляє аніме і руйнує стереотипи.

– Свєта Немонежина. Переможець тб-шоу “Розсміши Коміка”.

– Олександр Жипецький. Актор кіно і театру “Чорний Квадрат”, учасник імпровізаційного шоу “Rockstar improv”.

– Микита Трандафілов. Стендап комік з Одеси. Сценарист, участник проекту “тривожний стендап”, прогресивний тінейджер.

Коли: 14, 15 та 16 липня, о 18:30

Де: Underground Standup Club, вул. Золотарівська, 15

Вартість: від 250 грн

Квитки за посиланням

Прогулянка садибою “Та тут же жив Грушевський!”

Чи знаєте ви, де саме жили і творили Михайло Сергійович та його рідні – Олександр і Катерина Грушевські, Сергій Шамрай? Де зберігались видання для українських книгарень? Де були помешкання і майстерня славетного митця Василя Кричевського? З якого балкону вдивлялась у далечінь самотня і згорьована Марія Грушевська, сподіваючись на повернення закатованої сталінським режимом єдиної доньки Катерини?

Під час екскурсії ви дізнаєтесь відповіді на всі ці та інші питання, почуєте історії про “своїх” і “чужих” людей Паньківської № 9, з яких більшість свято зберігали памʼять і реліквії Дому Грушевських. А ще побачите невеличкий відеоспогад про історію Дому, почуєте відлуння голосів його мешканців.

Коли: 16 липня, о 14:00

Де: Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9

Вартість: 150 грн

Подробиці та реєстрація за посиланням

Київ24


20 Червня

Цей знак Зодіаку — найрідкісніший з усіх, згідно з дослідженнями

Німеччина продовжує блокування нових санкцій ЄС проти РФ – Reuters

Відкати і сумнівне декларування: хто стоїть за тендерною схемою КМДА

У Києві переплатили за електроенергію майже 12 мільйонів гривень

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня

Киянин ошукав знайомих, обіцяючи допомогу ЗСУ (ФОТО)

Київський Безпековий Форум провів спеціальну подію, присвячену Самітам Групи Семи і Миру (відео)

МОН України спільно з UNICEF нададуть психосоціальну підтримку понад 30 000 учням профтехів

Костін не прийшов до Ради для надання пояснень щодо походження статків його заступника

«слід припинити перекладати провину і сіяти розбрат»

Путін назвав постачання Україні F-16 «брутальним порушенням зобов’язань» із боку Заходу

На Київщині чоловік зґвалтував неповнолітню: яке покарання йому загрожує

На засіданні Радбезу ООН обговорили Саміт миру

Як самостійно приготувати лосьйон для обличчя: секрети домашнього догляду

Україна «не повинна існувати» – ISW про мотиви дій РФ щодо заочних вироків громадянам України

У Київській області анонсували тривалі відключення світла: адреси

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ