Київ готує пропозиції для безумовного перемир’я з росією

Україна активно працює над формуванням своїх пропозицій щодо безумовного перемир’я та чекає на відповідні рекомендації з боку росії. Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Про це розповідає NewsWeek
«Ми чекаємо від російської сторони їхнє бачення, їхній концепт, їхні пропозиції щодо параметрів майбутнього безумовного перемир’я», – зазначив Сибіга, підкресливши, що Україна також розробляє своє бачення, яке буде передано російській стороні.
Міністр також додав, що ведеться підготовка до зустрічі президента України Володимира Зеленського з російським лідером Володимиром Путіним. Київ готовий до розширеного формату переговорів, в якому могли б взяти участь президент США Дональд Трамп та європейські лідери.
Раніше сьогодні Сергій Лавров, міністр закордонних справ росії, заявив, що Москва готова надати Києву проект документа з умовами для досягнення мирної угоди відразу після завершення обміну військовополоненими.
Сьогодні також було проведено масштабний обмін військовополоненими та цивільними між Україною та росією. Міністр оборони України Рустем Умєров відзначив, що в рамках стамбульських домовленостей заплановані нові обміни, які триватимуть кілька днів.
19 травня президент США Дональд Трамп провів телефонні розмови з Путіним і Зеленським, а також з європейськими лідерами. Після цього Трамп заявив, що переговори між росією та Україною «про припинення вогню і, що важливіше, про припинення війни» почнуться «негайно».
Путін, коментуючи результати телефонної розмови з Трампом, зазначив, що росія та Україна «мають знайти компроміси, які влаштовують обидві сторони». За його словами, «росія готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір».
Зеленський, своєю чергою, наголосив, що «Україна готова до будь-якого переговорного формату, який принесе результат», але якщо росія продовжить висувати нереалістичні умови, то мають бути «жорсткі наслідки».
Наразі росія не демонструє готовності до суттєвих компромісів, продовжуючи дотримуватись своїх давніх позицій, які в Україні вважають неприйнятними.