Здоров'я Київ Країна Медицина Новини Суспільство

«Ласковый убийца»: в Киеве активисты привлекали внимание к проблеме гепатита С

«Ласковый убийца»: в Киеве активисты привлекали внимание к проблеме гепатита С

«Гепатит не может ждать!» Под таким лозунгом сегодня в Киеве прошла акция ко Всемирному дню борьбы с вирусными гепатитами, который отмечается 28 июля, передает NW (укр.).

Під час заходу всі бажаючі змогли безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С в умовах сучасних мобільних амбулаторій, отримати кваліфіковану консультацію лікарів та соціальних працівників, ознайомитися з інформаційними матеріалами про шляхи передачі, тестування, профілактику та лікування вірусних гепатитів.

Про це розповідає NewsWeek

Відповідні заходи до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами проводяться Альянсом громадського здоров’я щорічно, і вони мають величезне значення для підвищення обізнаності населення про вірусні гепатити.

За оціночними даними до 5% населення України інфіковано вірусним гепатитом С, тобто 1 342418 людей потребують лікування. Більшість із них не знають про свій статус, бо захворювання довгий час не виказує себе. Через безсимптомний розвиток, вірусний гепатит С ще називають «лагідним вбивцею». Показово, що під медичним наглядом з приводу вірусного гепатиту С перебуває лише 92 591 особа, тобто 6,9% від оціночної кількості.

Питання доступу до лікування усіх, хто його потребує, залишається вкрай актуальною проблемою, оскільки дуже мало людей знають про свій ВГС статус. На сьогодні основне завдання для всіх, хто працює в напрямку протидії вірусним гепатитам, – збільшувати поінформованість, мотивувати до раннього виявлення інфекції, розширювати доступ до тестування. Саме тому Альянс громадського здоров’я і проводить традиційні щорічні акції.

Цього року акції до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами відбулися в цілому ряді міст України – в Києві, Дніпрі, Харкові, Полтаві, Вінниці, Кривому Розі, Житомирі, Рівному, Черкасах та Костянтинівці.

У «центральній» акції, яка проходила в парку ім. Шевченка в Києві, взяли участь і представники Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів. Завдяки її діяльності вже тисячі людей, безкоштовно подзвонивши на номер 0-800-507-727, отримали консультації щодо загальної інформації про вірусні гепатити, способи профілактики та можливості для лікування захворювання.

«Тільки з початку цього року Національна Гаряча Лінія з питань вірусних гепатитів отримала більше 900 звернень. Найбільше дзвінків надійшло від тих, хто цікавився безкоштовним лікуванням. З цим була пов’язана кожна третя консультація, надана нами. Також слід зазначити, що серед клієнтів Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів кожен десятий потребував дообстеження чи був перенаправлений до лікаря. Це суттєва відмінність з минулим роком, оскільки торік більша частина звернень стосувалася саме профілактики вірусних гепатитів», – розповіла Світлана Ткаля, президентка Благодійного Фонду «Надія та Довіра» (саме ця організація координує діяльність Гарячої Лінії).

Світлана також звернула увагу на те, що питаннями профілактики українці цікавитися не перестали.

«Це, безумовно, позитивна тенденція, яка зберігається вже декілька років поспіль, оскільки, знаючи про небезпеку – легше її уникнути. Також ми можемо сказати, що робота Гарячої Лінії сприяє більш толерантному ставленню суспільства до людей, які інфікувалися гепатитами. Адже незнання шляхів поширення захворювань викликає страх перед інфікованою людиною. У нашому суспільстві ще й досі зустрічаються люди, які не знають про можливості для лікування вірусного гепатиту С», – пояснила Світлана.

Слід зазначити, що базуючись на Глобальній стратегії з елімінації ВООЗ, Міністерство охорони здоров’я України розробило та затвердило державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року. Її цілі – досить амбітні: попередити 90% нових випадків вірусних гепатитів, продіагностувати не менше 90% осіб, які хворіють на вірусні гепатити, та поінформувати їх про захворювання, забезпечити не менше 90% хворих лікуванням, яке буде ефективним і призведе до повного одужання (для гепатиту С) або ефективного контролю хвороби (для гепатиту В).

Сьогодні лікарські засоби для пацієнтів з діагнозом «вірусний гепатит С» забезпечує держава, щоб їх отримати необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. Такі, придбані за кошти держбюджету препарати, пацієнт має отримувати безкоштовно!


18 Квітня

США пропонують Європі пом’якшити санкції проти росії за мирну угоду

Офіцер Міноборони продавав ухилянтам бронь від мобілізації за 10 тис. доларів

Трамп попередив про умови виходу США з мирних переговорів щодо України

Зменшення інтересу українців до готівкової валюти: аналіз тенденцій

Зеленський анонсує нові санкції проти виробників “Іскандерів”

Олег Берестовий залишає посаду начальника ІТ Управління Міноборони України

Залишається відкритим питання, чи відповість РФ на заклик США конкретними діями – Олександр Левченко

На кордоні з Молдовою чоловік намагався втекти у цистерні з олією

Марко Рубіо: США готові вийти з мирного процесу через відсутність прогресу

У Белізі застрелили громадянина США, який захопив літак і поранив трьох людей

В Україні різко зросли ціни на ріпчасту цибулю

Дмитро Шумейко: Правопорядок та безпеку у Києві під час Великодніх свят забезпечуватимуть посилені патрулі поліцейських та приданих сил

Гаврилюк залишив посаду заступника глави Міноборони, але залишається в команді

У Київській області молодики катували підлітка, знімаючи все на відео

Де знаходиться нардеп-утікач Андрій Одарченко: розслідування УП

Віцепрезидент США висловив «оптимізм» щодо переговорів з росією про мир в Україні

БІЛЬШЕ НОВИН