Молодь Донеччини створила настільну гру для популяризації рідного краю

У Донецькій області молоді люди розробили настільну гру, метою якої є популяризація їхнього рідного регіону. «Деякі діти виїхали, коли їм було три-чотири роки. І вони навіть не пам’ятають та не знають того, що могли б знати. Дуже хотілося, щоб коли молодь збиралася, мала щось своє – настільні ігри, які допомагають відчути частинку дому», – ділиться Світлана Асланова, одна з розробниць гри, яка покинула своє селище в Маріупольському районі після початку війни.
Про це розповідає NewsWeek
Зараз Світлана проживає в Одесі, куди переїхала разом із родиною. Вона активно долучилася до Молодіжної ради при Донецькій облдержадміністрації та працює над створенням інтерактивної гри, що дозволяє гравцям дізнатися більше про вісім районів Донеччини. В процесі гри учасники відповідають на запитання, пов’язані з історією, культурою та видатними постатями регіону.
Відновлення зв’язків із рідним краєм
Світлана розповідає, що перші тестування гри вже відбулися в хабах для переселенців у Дніпрі. «Молодь – не майбутнє, а теперішнє», – зазначає вона, підкреслюючи важливість відродження рідного краю та популяризації його культури. Згадуючи про період війни, вона говорить: «Ми довго не могли виїхати, тому що потрібно було пройти фільтрацію». Це свідчить про складнощі, з якими стикалися переселенці.
Гра як інструмент подолання стереотипів
Настільну гру назвали «Код Донеччини», і її автори прагнуть, щоб через гру учасники дізналися більше про регіон, його історію, культуру та видатних постатей. «Зараз більшість наших громад тимчасово окуповані, зруйновані, багато людей виїхали і сумують за своїм домом. Є багато молодіжних центрів, просторів, хабів для ВПО, де молодь збирається, спілкується», – розповідає Світлана.
Гра розрахована на шість осіб, і замість традиційного ігрового поля в ній використовується карта Донеччини. Гравці крутять стрілку на барабані, обираючи один із восьми районів, і відповідають на 25 запитань про цей район. «Щоб люди знали, що Донеччина – це максимально проукраїнський регіон», – зазначає Світлана, підкреслюючи важливість збереження ідентичності.
Наступні ігри заплановані в хабах Вінниці, Києва та Одеси, а також в укриттях безпечних донецьких регіонів. Перші 20 примірників гри передадуть у релоковані хаби та бібліотеки Донецької області.