Актуально Думка Новини Політика У світі

Москва кидає величезні кошти на підкуп зарубіжних журналістів, аналітиків, політичних діячів – Олександр Левченко

Москва кидає величезні кошти на підкуп зарубіжних журналістів, аналітиків, політичних діячів – Олександр Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

Росія веде інформаційну війну проти України та західного світу в широкому масштабі з 2014 року. До цього часу Москва вела антиукраїнську діяльність у світових ЗМІ у дещо прихованих формах – адже ще задовго до 24 лютого 2022 р. готувалася до воєнного вторгнення в Україну. В Кремлі добре розуміють, що без перемоги в інформаційній війні неможливо розраховувати на результативність перемоги на фронті. Тобто військова складова війни дуже важлива, але не є вичерпною. Москва вважає, що треба ще перемагати і інформаційно, інакше світ зможе консолідувати сили і нанести спільний інформаційний та геополітичний удар по кремлівському хижацькому проєкту створення «Великої Росії». Це фактично привласнення всієї території колишнього Радянського Союзу, а значить захоплення 14 незалежних держав- колишніх радянських республік. А якщо піде усе гаразд то і захоплення територій, що колись входили не тільки до СРСР, але і до Російської імперії (тобто половина Польщі та Фінляндія). В Державній Думі РФ вже зареєстровано законопроєкт від представника правлячої партії Єдина Росія, де зазначається, що треба відтворити СРСР, але чомусь шляхом приєднання колишніх радянських республік до Росії, тобто їх повною інкорпорацією. Це при тому, що який не був СРСР авторитарною державою, там кожна радянська республіка мала певні свої права. Зараз у Москві вигадали, що «простіше» взагалі стати теперішнім незалежним державам просто федеральними суб’єктами РФ. Далі ще «краще». Той хто не погоджується на таку «пропозицію», має бути захоплений воєнним шляхом. От і вся політична комбінація можливого майбутнього російського закону. Після такого стає повністю зрозумілим, чому Москві не подобається теперішній світовий порядок, що базується на поважанні кордонів та територіальної цілісності. І питання зовсім не в тому, щоб світ був одно полярним, а став багатополярним, як говорить кремлівська пропаганда, а в тому, що Кремль пропонує, що великі країни можуть безкарно завойовувати менші країни. Тобто як усе було до Другої світової війни. Тоді СРСР вирішив розширити свої кордони – тож захопив частину Польщі, розпочавши Другу світову війну, а потім окупував Литву, Латвію, Естонію та частину Фінляндії.

Зараз Москва розуміє, що з такими планами ставить під загрозу існування багатьох країн, які не збираються просто мовчки сидіти та чекати доки на їх території з’являться російські війська. Тож намагається в усіх бідах звинувачувати вільний західний світ, який заважає диктаторській, фашистській Росії діяти так як заманеться. Москва кидає величезні кошти на підкуп зарубіжних журналістів, аналітиків, політичних діячів, щоб вони начебто від себе пропагували ідеї Москви. Респектабельні і морально виховані особи на заході мають можливість відкинути брудні пропозиції до співпраці російських спеціальних служб, але деякі не відмовляються і поширюють російські фейки. От, наприклад, один серед багатьох з них поширило не дуже відоме французьке видання Front Popular: українському лідеру Володимиру Зеленському начебто доведеться прийняти російські умови для досягнення миру, якщо підтримка західних партнерів буде припинена. Начебто лише припинення вогню та заморожування конфлікту дасть можливість завершити війну в Україні, йдеться у тексті. А буцімто Володимиру Зеленському доведеться змиритися з втратою частини території, відмовитися від вступу в НАТО, змиритися з рівноправністю в державі російської мови з українською і демілітаризувати країну. А начебто така мовчазна згода Києва була б компенсована угодою про взаємну оборону України з Німеччиною, Францією та Польщею. При цьому у купленому Кремлем матеріалі йдеться, що світові ЗМІ оцінюють, що Києву буде непросто прийняти такі умови, але не видно, які інші рішення можна знайти в ситуації, що склалася. Кремлівський матеріал у французькому виданні російські посольства потім тиражують в інших країнах начебто як посилання на першоджерело. Дуже прикро, що його передрукувало і одне респектабельне боснійське видання, начебто як для представлення різних думок, а насправді хтось отримав винагороду за публікацію сумнівного брехливого матеріалу. Він же не з Росії, а Франції, значить дотримано плюралізм підходів бачення завершення війни. Це ж респектабельне боснійське видання дозволяло собі ставити інформацію про начебто українські бомбардування цивільних об’єктів в російських містах. Ну про нищення українських міст воно теж ставить і багато матеріалів, а от начебто і друга сторона війни, як українці бомбардують цивільних в РФ, що не відповідає дійсності. І у підтексті висновок рівнозначності дій російської та української армії.

Москва давно використовує свободу ЗМІ у західному світі і через куплених західних журналістів постійно поширює брехливі матеріали. Адже ніколи Берлін, Париж і Варшава не пропонували Києву відмовитися від частини своїх територій та вступу до НАТО в обмін на мир з Росією і якісь гарантії безпеки Франції, Німеччини та Польщі. Такого не було ніколи, та росіяни вигадують власну схему закінчення війни, і видають у французькому виданні як думку західних союзників, а цю фейкову інформацію за допомогою тих же росіян підхоплює боснійське видання. У Сараєво свідомі, що це відверта провокація, тож ставлять брехливу інформацію не ударною, але хтось відпрацював для себе російські гроші. Це одна із схем як діє Кремль у світовому інформаційному просторі. Тому головним редакторам європейських видань треба дотримуватися медійної гігієни і не публікувати російський інформаційний бруд на своїх шпальтах, якщо вільний світ дійсно хоче покінчити із російською агресією та воєнною експансією.


22 Червня

Десятки мільйонів гривень змиє: у Києві планують ремонтувати дощову каналізацію

Зеленський обговорив із Дудою Саміт миру і безпекову угоду

«Баби заважають росіянам». Половецькі скульптури «не вписуються в історичні міфи» Кремля – історик

Єрмак назвав поведінку нардепа «ганебною»

Что известно о выхлопных системах и их вкладе в экологию

Ізраїль запровадив обмеження на в’їзд для українців: МЗС готує «аналогічні вимоги»

Гідротехнічні споруди у Київській області передали у приватну власність

Зеленський звільнив посла України в Польщі і відправив його до Чехії – указ

Як використовувати лимон у домашньому догляді за шкірою обличчя: найдієвіші маски

Делегацію для переговорів щодо вступу України до ЄС очолить Стефанішина – указ президента

Підрядник під час війни привласнив сотні тисяч гривень на ремонті укриття

Експосадовець НАЗК Артем Ситник став заступником директора Агенції оборонних закупівель

21 Червня

Слияние модных трендов и современных технологий: почему розовый цвет используют в iPhone

Мешканці Київщини можуть вимагати перерахунок квитанцій через низький тиск води

До Києва прибув заступник держсекретаря США

Зеленський призначив нового очільника Управління держохорони

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ