Новини Політика У світі У фокусі

На засіданні Радбезу ООН обговорили Саміт миру

На засіданні Радбезу ООН обговорили Саміт миру

На засіданні Ради безпеки ООН 18 червня обговорили Саміт миру, що відбувся 15-16 червня у Швейцарії, повідомляється на сайті ООН.

Як заявила представниця Швейцарії, проведена зустріч є «чітким сигналом на користь справедливого і міцного миру в Україні», зазначивши, що вперше мир в Україні обговорювали на найвищому рівні.

Вона нагадала, що учасники сформували спільне бачення в кількох сферах, а саме: безпечне та надійне використання українських АЕС та об’єктів, неприпустимість будь-якої загрози або використання ядерної зброї; вільне, повне та безпечне комерційне судноплавство, а також доступ до морських портів у Чорному та Азовському морях є критично важливими; продовольча безпека, яка не повинна використовуватися як зброя; і повний обмін військовополоненими.

«Разом ми заклали важливу основу. Тепер нам потрібно забезпечити збереження цієї динаміки», – сказала представниця Швейцарії, наголосивши, що «потрібні подальші зусилля для досягнення прогресу на шляху до справедливого та тривалого миру в Україні».

Читайте також: «Міліметр за міліметром» до миру. Що далі після Саміту миру у Швейцарії?

Представник РФ, яка не була учасником Саміту миру в Швейцарії, заявив, що засідання Радбезу ООН було скликано з однією метою – «спробувати відлупцювати дохлого коня псевдомирною та псевдоглобальною конференцією в Бюргенштоку». За його словами, для будь-якого розсудливого спостерігача ця зустріч була приречена на провал із самого початку, оскільки її організатори «думали про все, крім миру» і прагнули поставити РФ ультиматум.

Також представник Китаю, який відмовився брати участь в Саміті миру, наголосив на необхідності поваги суверенітету та територіальної цілісності всіх держав і пріоритетності їхніх законних проблем безпеки. Він нагадав, що його країна та інші зацікавлені сторони висунули кілька ініціатив і пропозицій щодо просування політичного врегулювання.

Представник України заявив, що Російська Федерація не була присутня на мирному саміті, оскільки не бажає сприймати та імплементувати «мову» міжнародного права та Статуту ООН. Він також застеріг, що пропозиції, розроблені іншими країнами, мають бути частиною діалогу з Україною, а не поширюватися через ЗМІ, додавши, що спільне комюніке саміту відкрите для всіх держав-членів і закликав усі миролюбні країни приєднатися до нього.

Читайте також: Значення Глобального саміту миру: чи розпочав він дорогу до справедливого завершення війни?

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було. За останніми даними, 78 країн підписали комюніке за підсумками Саміту миру. Однак президент України очікує, що до спільного комюніке про основи миру приєднаються ще більше країн.

За результатами саміту президент Володимир Зеленський заявив, що влада України готова слухати Китай і Бразилію, «навіть якщо позиція цих країн щодо війни не збігається з рештою світу».

Китай, який має тісні зв’язки з Росією не брав участі в конференції, заявивши, що вона не відповідає вимогам Пекіна, зокрема щодо участі Росії.


13 Липня

Стало відомо, скільки коштів потрібно на відновлення обладнання в “Охматдиті”

«До блекаутів готові». Як на Херсонщині та Запоріжжі готуються до зими?

говорили про кібербезпеку і розмінування

«Наступний етап – членство в НАТО» – Жовква про результати саміту у Вашингтоні

президент Чехії повідомив, що до кінця літа Україна отримає 50 000 артилерійських боєприпасів

У Київській області посилюють контроль та діють під керівництвом військових: подробиці

Зеленський наступного тижня відвідає Велику Британію – The Guardian

5 простих та ефектних варіантів для спекотної погоди

Бєлоусов використав розмову з Остіном, щоб повторити стандартні російські погрози – ISW

У Київській області анонсували графіки відключення води

Уряд затвердив умови приватизації готелю «Україна» та «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії»

12 Липня

Український хіп-хоп виконавець Blockbaby презентує новий сингл “Життя як є”

“Київський метрополітен” витратить 11 мільйонів гривень на обладнання

Аби відвернути увагу від “Охмадиту”: росіяни планують провокативні удари по медзакладах в окупованому Луганську й Бєлгороді

Союзники висловили незмінну підтримку України у протидії агресору – Олександр Левченко

Після переговорів про мир з Трампом Орбан заявив про «хорошу новину»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ