Невизначеність для українських біженців у Великій Британії: проблеми з візами

Тисячі українських біженців у Великій Британії опинилися в складній ситуації через невизначеність з продовженням віз. Це може призвести до втрати житла та роботи, що викликає серйозні труднощі для тих, хто знайшов прихисток у цій країні.
Про це розповідає NewsWeek
Проблема з продовженням віз для українців, які перебувають у Великій Британії, загострюється. Після завершення трирічного терміну дії віз за програмою Ukraine Scheme багато біженців стали жертвою правової невизначеності. Відсутність можливості підтвердити своє право залишатися у країні ускладнює оренду житла та укладання нових договорів, а також негативно впливає на рівень оплати за житло.
Ситуація українських біженців
З лютого цього року у Великій Британії діє нова схема продовження віз, яка дозволяє подовжити статус ще на 18 місяців. Однак цей процес потребує подання заявки, а її розгляд може тривати до восьми тижнів. Це створює правову невизначеність, внаслідок якої:
- 26% українських біженців зіткнулися з відмовою у продовженні оренди;
- 24% не змогли укласти нові договори на житло;
- деякі орендодавці підвищили вартість оренди у кілька разів або вимагали передоплату.
За даними дослідження Університету Бірмінгема, 41% українців у Великій Британії не змогли знайти роботу або отримати підвищення через невизначений імміграційний статус, а 22% втратили роботу саме через закінчення терміну дії візи.
Пропозиції експертів та реакція уряду
Додаткові труднощі виникли через рішення британського уряду призупинити прийом заявок на продовження віз за програмою Homes for Ukraine до 4 лютого. Це викликало ще більше напруження серед українських біженців. За даними видання The Telegraph, 94% біженців висловили бажання залишитися в країні, проте через бюрократичні затримки вони не можуть гарантувати собі стабільне майбутнє.
На сьогодні експерти пропонують автоматичне продовження віз, що дозволило б уникнути масових звільнень і виселень. Проте британський уряд поки не ухвалив остаточного рішення з цього питання.
Відомо, що з 4 лютого 2025 року власники таких віз зможуть подавати заявки на продовження до Міністерства внутрішніх справ, але через затримки у розгляді вони можуть залишитися без засобів до існування на кілька місяців.