Новини Політика У світі У фокусі

У Парижі Сибіга обговорить підтримку України, санкції проти Росії та інтеграцію в НАТО

У Парижі Сибіга обговорить підтримку України, санкції проти Росії та інтеграцію в НАТО

Про це розповідає NewsWeek

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга 12-13 лютого здійснить візит до Парижу, йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

Відомо, що Сибіга візьме участь у зустрічі голів зовнішньополітичних відомств Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства та представників Єврокомісії.

У МЗС уточнили, що попередні зустрічі у відповідному форматі відбулись у Варшаві та Берліні торік, у листопаді.

«Ключовими темами переговорів стануть зміцнення міжнародної підтримки України у 2025 році, розширення санкційного тиску на Росію, вироблення стратегічних механізмів для запобігання подальшій агресії з боку РФ та забезпечення довгострокової стабільності та безпеки в Європі», – кажуть у МЗС.

За даними пресслужби, Сибіга проведе двосторонні переговори із міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро – сторони обговорять подальшу політичну та безпекову взаємодію між Україною та Францією, зміцнення обороноздатності України та її подальшу інтеграцію в ЄС і НАТО.

«Дипломати приділять увагу ключовій ролі Франції у формуванні спільної позиції міжнародних партнерів щодо довгострокової підтримки України та досягнення справедливого і сталого миру», – підсумували у МЗС України.

Раніше 11 лютого видання The New York Times написало, що надсилання європейських миротворців в Україну стане ключовою темою обговорень під час Мюнхенської конференції з безпеки.

Деякі європейські країни, серед яких країни Балтії, а також Франція і Велика Британія, порушили питання про можливість включення частини своїх військ до складу сил в Україні. Високопосадовці Німеччини назвали цю ідею передчасною.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до серйозних переговорів про угоду щодо припинення війни, якщо союзники нададуть гарантії безпеки, а не просто запевнення.

Як пише NYT з посиланням на високопоставленого європейського чиновника, Європа не може запропонувати 200 тисяч військовослужбовців (таку цифру озвучував Зеленський – ред.), і що будь-який військовий контингент повинен мати американську підтримку, в іншому випадку вони будуть постійно вразливими до російських зусиль з підриву політичної і військової довіри до альянсу.

Навіть більш скромна кількість європейських солдатів, наприклад, 40 000, була б складною метою для континенту з повільним економічним зростанням, нестачею військ і необхідністю збільшувати військові витрати на власний захист, і цього, швидше за все, буде недостатньо для забезпечення реального стримування Росії, зауважують журналісти.


18 Березня

Зеленський про заяву Кремля після переговорів з США: мобілізація та позиція армії

Як українцям отримати громадянство Болгарії: способи та вимоги

Смертельна аварія в Києві: Lexus протаранив відбійник, двоє загиблих

Трамп і Путін обговорили енергетичне перемир’я та відносини між США і росією

Трамп і Путін обговорили мир в Україні та двосторонні відносини

Атака дрону росіян на цивільний автомобіль у Харківській області: чотири постраждалих

Аудит Рахункової палати: американська допомога Україні на 30 млрд доларів використана ефективно

Військовий вертоліт Мі-28 розбився у росії: двоє загиблих

ДПСУ спростувала заяву про прорив російських військових у Сумській області

У Львові зареєстровано випадок ботулізму після вживання консервів

Володимир Зеленський з офіційним візитом відвідає Фінляндію 19 березня

Військові 18-24 років зможуть навчатися у вишах під час служби в ЗСУ

Рютте висловив підтримку Трампу у досягненні миру в Україні

СБУ ліквідує схему вивезення ухилянтів за кордон на Харківщині

46% американців вважають, що США недостатньо допомагають Україні

Фішингова афера на Львівщині: затримано псевдоблагодійників, які вкрали 1,6 млн грн

БІЛЬШЕ НОВИН