З окупації вдалося повернути дев’ятьох українських дітей
В рамках ініціативи Bring Kids Back UA було успішно повернуто дев’ятьох дітей, які тривалий час перебували під контролем на тимчасово окупованих територіях.
Про це розповідає NewsWeek
Згідно з інформацією, наданою організацією, серед врятованих дітей є 17-річна Валерія (ім’я змінене з міркувань безпеки). Дівчина ледь не загинула через відсутність належного медичного обслуговування; точний діагноз їй встановили лише під час екстреної операції. В Bring Kids Back UA підкреслюють, що її життя могло обірватися, якби вона потрапила на операційний стіл на кілька годин пізніше.
Також вдалось врятувати 10-річного Артема. Як повідомляється, російські солдати зачиняли його разом із мамою в підвалі, поки батька хлопчика били в кімнаті за спробу захистити дружину від свавілля окупантів.
Крім того, відомо, що в школі Артема змушували носити пілотку, співати гімн російської федерації та вигукувати “Слава Росії”.
На підконтрольну територію також повернули сестер Ілону й Тамілу, які близько трьох років перебували вдома через постійні обстріли. Їхній садок і школа були знищені на початку повномасштабної війни.
З окупації вдалося також врятувати 15-річну Христину, яка, перебуваючи на тимчасово окупованій території, не могла здобувати освіту. Вона не могла відвідувати онлайн-уроки в українській школі через те, що росіяни глушили зв’язок, а її мати не хотіла віддавати Христину до російського навчального закладу.