Новини Політика У світі

опозиція хоче оголосити імпічмент виконувачу обов’язків президента

опозиція хоче оголосити імпічмент виконувачу обов’язків президента

Опозиція Південної Кореї заявила 26 грудня, що подала запит на імпічмент діючому президенту Хан Дак Су на тлі дискусії щодо складу Конституційного суду, який має вирішити, чи відсторонити його попередника від посади.

Парламент відсторонив президента Юн Сук Йол від виконання обовʼязків 14 грудня через оголошення ним воєнного стану в країні, але для завершення процесу імпічменту необхідне рішення Конституційного суду.

Опозиція вимагає, щоб виконувач обов’язків президента Хан затвердив ще трьох кандидатів для повного складу суддівської колегії.

«Ми подали клопотання… і повідомимо про це на пленарному засіданні сьогодні. Завтра ми поставимо його на голосування», – сказав опозиційний депутат Пак Сун Чжун журналістам на Національній асамблеї, де проходила акція протесту проти Хана.

Відмова Хана офіційно призначити трьох суддів доводить, що він «не має ні волі, ні кваліфікації для дотримання конституції», заявив журналістам лідер Демократичної партії Пак Чан Де.

Якщо опозиція підтримає пропозицію про імпічмент, виконувачем обовʼязків президента стане міністр фінансів країни.

Раніше цього тижня Хан Дак Су відхилив вимогу опозиції щодо спеціальних законопроектів, які передбачають створення двох незалежних слідчих органів для розслідування щодо осіб, причетних до оголошення воєнного стану.

Питання про імпічмент президенту підняли в парламенті після того, як 3 грудня Юн Сок Йоль оголосив про запровадження надзвичайного воєнного стану «заради боротьби з внутрішніми прихильниками КНДР».

Указ, що діяв шість годин, забороняв роботу політичних партій, протести, страйки, запроваджував цензуру і військово-польові трибунали з правом на винесення смертного вироку. Це викликало масштабні протести як на вулицях Сеула, так і у парламенті. Депутати просто під час штурму будівлі військовими проголосували за скасування рішення президента. Після цього він за законом змушений був скасувати указ.

7 грудня президент вибачився за свої дії у телеефірі. Ключові чиновники, включаючи міністра оборони Кім Йон Хена, пішли у відставку.

12 грудня Юн відкинув звинувачення у заколоті і сказав, що запровадження воєнного стану було «глибоко вивіреним політичним рішенням». Він також відкинув заклики піти у відставку і звинуватив опозицію в тому, що вона зловживає імпічментами.


15 Січня

Інавгурація Трампа: найцікавіші факти про церемонію

«Це важка тема, яку потрібно спокійно вирішувати»

Росія планувала «акти повітряного терору» по всьому світу – Туск

Скільки в Україні треба працювати, щоб заробити на квартиру в різних містах (інфографіка)

Зеленський у Варшаві зустрівся з Туском, також планується зустріч із Дудою

Политические заключенные

Стратегічні морські перевезення РФ є одним з видів військової діяльності – Олександр Левченко

СБУ проводить інформкампанію “Спали” ФСБшника” для протидії вербуванню молоді спецслужбами рф (відео)

Україна «постійно потребує посилення повітряного щита»

рішення щодо України не може бути досягнуто без України

реакції мовного омбудсмена та спільноти на виступ акторки російською

ультраліві депутати ініціювали вотум недовіри новому уряду Франсуа Байру

14 Січня

внесок Німеччини в допомогу Україні становить близько 16%

Зеленський про заклики знизити мобілізаційний вік: спочатку треба доукомплектувати бриагади

збитки та перспективи відбудови станції

Курт Волкер пояснив, як миротворцям ЄС в Україні можуть допомогти США

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ