Переговори в Ер-Ріяді: технічний характер зустрічі делегацій США та рф

Речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що нещодавня зустріч делегацій Росії та США в Ер-Ріяді носила виключно технічний характер, тому деталі переговорів не будуть оприлюднені. Відповідаючи на питання журналістів, Пєсков зазначив:
Про це розповідає NewsWeek
«Йдеться саме про технічні переговори – з глибоким зануренням у деталі, тому їхній зміст точно не підлягає розголошенню»
.
За словами речника, делегації вже надали звіти своїм керівництвам, і в даний момент ці матеріали перебувають на стадії аналізу. Лише після завершення цього процесу можна буде говорити про досягнуті домовленості.
Раніше інформаційне агентство Reuters, посилаючись на джерела в Білому домі, зазначало, що за підсумками переговорів очікується «позитивна заява». Однак, за даними телеканалу CBS News, оприлюднення заяви, заплановане на 10:00 за київським часом, не відбулося.
Переговори про зернову ініціативу та енергетичну співпрацю
24 березня делегації США та рф завершили переговори в Ер-Ріяді, які тривали більше 12 годин. Помічник президента Росії Юрій Ушаков раніше зазначав, що обговорення стосувалося можливого поновлення Чорноморської зернової ініціативи, що вплине на безпеку судноплавства в акваторії Чорного моря. Пєсков також підкреслив, що поряд із відновленням зернової угоди, на переговорах розглядались інші важливі аспекти припинення конфлікту.
Крім того, 23 березня в Ер-Ріяді відбулася зустріч делегацій США та України. Міністр оборони України Рустем Умеров наголосив на конструктивному та змістовному характері розмови, під час якої обговорювалися ключові питання, зокрема в енергетичній сфері. Зараз делегація України залишається в Ер-Ріяді для продовження консультацій з американською стороною.
Міністр оборони України Рустем Умеров, перебуваючи в Саудівській Аравії, 24 березня прибув на місце переговорів із американською делегацією. Це вже другий раунд переговорів між Україною та США, в проміжку між якими американські представники провели діалог із делегацією рф.
Київ раніше прийняв пропозицію Вашингтона про припинення вогню без попередніх умов, тоді як Москва погодилася лише на мораторій на взаємні удари по енергетичній інфраструктурі.