Переговори США і України щодо угоди про корисні копалини: попередні результати позитивні

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що нещодавні переговори між Україною та США щодо угоди про корисні копалини
Про це розповідає NewsWeek
«були позитивними».
За його словами, зустрічі, присвячені угоді, продовжаться протягом цього тижня в різних форматах.
«Перемовини пройшли, і вони були позитивними. Це була зустріч технічної команди. Зустрічі на цьому рівні в різному форматі будуть продовжувати весь цей тиждень. Поки що обидві сторони закінчили зустрічі позитивно. Я вважаю, що це гарний результат», – зазначив Зеленський на пресконференції в Одесі.
Подробиці переговорів та їх значення
Зеленський вказав, що після завершення консультацій команди представлять свої напрацювання. Українська делегація прибула до Вашингтону 11 квітня для нового раунду переговорів про угоду, яка розпочалася в п’ятницю і триватиме два дні. Американські та українські чиновники зустрічалися для обговорення нового проекту угоди щодо корисних копалин України.
Однак, за словами обізнаного джерела,
«перспективи прориву під час обговорення нового проєкту угоди були мізерними».
Атмосфера переговорів описується як
«дуже ворожа»
, що пов’язано з
«максималістським»
проектом, представленим адміністрацією Трампа минулого місяця.
Вимоги та очікування
Президент США Дональд Трамп нещодавно заявив, що Зеленський намагається вийти з угоди, попереджаючи його про
«великі проблеми»
, якщо це станеться. За інформацією агенції Bloomberg, Україна планує запропонувати зміни до нового проекту угоди, зокрема обіцянку щодо збільшення інвестицій з боку США.
Крім того, Financial Times та Bloomberg повідомили, що США наполягають на укладенні нової угоди, яка охоплюватиме всі природні ресурси, включаючи нафту, газ та основні енергетичні активи України. Однак у цій угоді не передбачено жодних гарантій безпеки для України, що було ключовою вимогою Зеленського.
Нагадаємо, що раніше у березні Україна і США домовилися про укладення угоди щодо розробки критичних мінеральних ресурсів України, але спроба підписання угоди провалилася через суперечку між Трампом і Зеленським у Білому домі 28 лютого.