Актуально Думка Новини Події У світі

Переговори з Росією в даний час тільки заохотять Москву на подальшу агресію та поставлять Україну в гірше становище – Левченко

Переговори з Росією в даний час тільки заохотять Москву на подальшу агресію та поставлять Україну в гірше становище – Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

Російська Федерація розпочала війну проти України з метою знищення її державності та суб’єктності у міжнародних відносинах. Україна просто мала стати ще одним поневоленим членом колоніальної федерації на чолі з Москвою. Військові невдачі російської окупаційної армії трохи збили надто амбіційні апетити Кремля поласувати чужою територією. Між тим, Володимир Путін сподівається в оборонних битвах на теренах України втримати частину захоплених територій та легалізувати анексію.

Тому досягти миру з Росією зараз шляхом прямих переговорів неможливо, потрібна всеохоплююча воєнна підтримка України вільним і демократичним світом, щоб якнайшвидше закінчити війну. Екс-президент США Дональд Трамп під час передвиборчого мітингу в Пенсільванії закликав представників Республіканської партії в Конгресі припинити підтримувати надання додаткової військової допомоги Україні.

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто вважає, що українська армія зупинилася і не має сили звільнити окуповану росіянами територію, тож треба сідати за стіл переговорів. Речник уряду Угорщини Золтан Ковач поширив відео із заявами глави МЗС країни Сійярто, що нібито в ЄС готуються до довготривалої війни в Україні. Але усі ми свідки, що у Москви немає жодної готовності вести реальні переговори з Києвом – тобто на принципах діючого міжнародного права. Росія продовжує масовані ракетні обстріли українських міст та критичної інфраструктури. Москва хоче послабити підтримку західного світу України й розірвати відносини Києва з його союзниками – США та країнами Європейського Союзу.

Кремль намагається постійно вносити розкол в антипутінську коаліцію, використовуючи офіційний Будапешт та агентів політичного впливу у низці європейських країн та США. Москва поширює дезінформацію про проблеми української армії, конфлікти у вищому військово-політичному керівництві, виснаження ресурсів та неможливість проведення подальших наступальних дій. Насправді Кремль бажає замороження бойових дій в Україні та проведення переговорів з Києвом на російських умовах, щоб відновити боєздатність своєї армії і через деякий час знову продовжити війну проти українців. Переговори з Росією в даний час тільки заохотять Москву на подальшу агресію та поставлять Україну в гірше становище. Це спровокує чергову ще кривавішу війну тільки через наступні декілька років.

Країни Заходу мають дотримуватись обіцянки про підтримку України стільки, скільки буде потрібно. Першочерговою метою міжнародної спільноти має бути вимагання виведення російських військ з усіх окупованих територій України і скасування будь-яких територіальних «сірих зон». Захист територій країн ЄС та НАТО починається на українському кордоні з Росією. Стало очевидним, що Москва розуміє тільки позицію сили та залізні аргументи зброї. Тому необхідна всеохоплююча воєнна підтримка України із надання новітніх зразків озброєння та сучасної авіації. Утримання від надання країнами НАТО Україні новітньої зброї тільки покаже Путіну і всім його потенційним наслідувачам у всьому світі, що покарання за агресію можна уникнути. Тоді наступними цілями можуть стати Молдова чи країни Балтії.

Поки Росія не увійде в сучасну епоху і не стане реально постімперською державою, мир у Європі буде недосяжним. Найкращий спосіб прискорити цей процес — швидше забезпечити перемогу України у війні проти Росії. А для цього потрібно чимало додаткових новітніх озброєнь. Багато з них Україна вже отримала. Але їх рівно стільки, щоб військово не програти Росії. Для того, щоб вигнати російські війська з України потрібно куди більше сучасної зброї. Шкода, що хтось в західних країнах намагається гратися з процесом постачання озброєнь Україні, щоб їх Київ, випадково, не отримав стільки, що дасть можливість вимести з української території усіх російських окупантів.

“Чи достатньо допомоги світу для України? Я вам скажу так: якби війна закінчилась, то було б достатньо. Поки ж іде війна, то нічого не може бути достатньо. Це говорить про те, що чогось не вистачає. Допомога – це ж не тільки зброя, це й інформаційна підтримка, гуманітарна допомога”, заявив Глава Української держави. “І дуже важливо, аби Україна перемогла.

Щоб у світу було розуміння й емоційне відчуття, що він не просто так допомагав. Це важливо, аби вижило населення України, і Україна захистила світові і європейські цінності, що поки у людей світу є фактор об’єднання, є шанс на відновлення миру і що не буде Третьої світової війни”, – наголосив Володимир Зеленський.

Ми всі повинні розуміти, що світові потрібен мир на принципах міжнародного права, а не на умовах Кремля.


17 Червня

Не вгадаєш, що спаде їм на думку: Найнепередбачуваніші знаки Зодіаку

Трамп обіцяє «розібратися» з обсягами допомоги Україні

У Києві “швидка”, яка їхала на місце ДТП, зіткнулась з легковиком

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Присутність РФ на другому Саміті миру свідчитиме про рішення Москви закінчити війну – Зеленський

Запорізька АЕС повинна працювати під повним суверенним контролем України – комюніке учасників Саміту миру

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Столична поліція розшукала зниклу дитину: де була

Агенція Reuters опублікувала текст комюніке Саміту миру

Путін зробив чергову низку маніпулятивних заяв з метою ввести в оману міжнародну спільноту – Олександр Левченко

Наразі для поповнення особового складу ЗС РФ використовує три основні джерела – Дмитро Снєгирьов

Путін прагнув підірвати підтримку України країнами Заходу перед Самітом миру – ISW

Москва в фінансовому сенсі тепер стає молодшою сестрою Пекіна – Олександр Левченко

У Києві від падіння з багатоповерхівки загинув підліток

10 років ув’язнення за листи на Радіо Свобода

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ