Перемир’я на умовах Путіна: переваги для Росії та реакція України

Згідно з аналітиками американського Інституту вивчення війни (ISW), висунуті президентом росії Володимиром Путіним вимоги для припинення вогню в українсько-російській війні можуть надати росії «дуже непропорційні переваги». Ці умови створять можливості для відновлення бойових дій на вигідних для кремля умовах.
Про це розповідає NewsWeek
Дослідники зазначають, що угода на умовах Путіна «ймовірно, вимагатиме від Сполучених Штатів та інших партнерів України призупинити військову допомогу, а також вимагатиме від України зупинити вербування та навчання військового персоналу». Вони вважають, що така угода може роззброїти Україну, якщо її реалізовувати протягом тривалого періоду, що завадить українським збройним силам відновлюватися.
«Така угода про припинення вогню почне роззброювати Україну, якщо її продовжити на тривалий період, не дозволяючи її збройним силам відновлюватися, навчатися та озброюватися», – вважають експерти ISW.
На думку аналітиків, ці вимоги свідчать про те, що Путін не налаштований на встановлення миру. Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні 13 березня охарактеризував реакцію російської влади на пропозицію 30-денного припинення вогню як «дуже передбачувану і маніпулятивну». Він також висловив переконання, що Володимир Путін «фактично готує відмову станом на зараз».
11 березня в Саудівській Аравії пройшла зустріч делегацій України та Сполучених Штатів, де погодилися з пропозицією США про тридобове припинення вогню. У відповідь на цю ініціативу, Володимир Путін 13 березня підтвердив готовність росії до припинення вогню, але зазначив, що «є нюанси», і що будь-яка угода має привести до довгострокового миру. Президент США Дональд Трамп назвав коментарі Путіна «обнадійливими», але вважає їх неповними.