Актуально Країна Новини Політика

«Перешкода для допомоги українцям на передовій». Владу просять відкласти нові правила пропуску гуманітарної допомоги

«Перешкода для допомоги українцям на передовій». Владу просять відкласти нові правила пропуску гуманітарної допомоги

Європейський конгрес українців від імені українських волонтерських організацій і фондів Європи і світу закликав владу України призупинити вступ у дію постанови про «Деякі питання пропуску й обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану».

У відкритому листі до президента, голови Верховної Ради і прем’єр-міністра України голова Європейського конгресу українців Богдан Райчинець, а також представники майже 400 українських волонтерських фондів і організацій з України і світу закликають зупинити набуття чинності постанови, зазначаючи, що вона «впроваджує ряд процедур, які унеможливлюють подальшу працю сотень фондів в Україні і за кордоном і ставлять під загрозу забезпечення потреб набувачів, передусім військових підрозділів».

«Постанова містить ряд обмежень, пов’язаних з імпортом і розподілом гуманітарної допомоги в умовах війни. Постанова ставить у складну ситуацію окремі підрозділи, медичні й інші батальйони в гарячих точках, які не мають можливості реєструватися і набувати статус отримувача. Донор не матиме надалі права відправляти гуманітарну допомогу до набувача напряму. Таким чином допомога може бути взагалі не доставлена у відповідні точки. Вимоги щодо реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги, подачі декларацій, інвентаризаційних описів і звітності в електронній формі через єдиний державний веб-портал, особливо з деталізацією кожного артикля, стануть бюрократичною перешкодою для допомоги українцям на передовій», – йдеться, зокрема, у листі.

Автори звернення наголошують, що діяльність волонтерів допомагає захищати громадян України і приносить Україні матеріальну і фінансову допомогу вартістю сотень мільйонів доларів, «особливо у регіонах України, де держава не гарантує своєчасну і повну доставку допомоги». Нове розпорядження, йдеться в листі, вимагає збільшення людських ресурсів і фінансових витрат фондів.

Минулого місяця петиція із закликом до Кабміну відкласти вступ у дію постанови про деякі питання пропуску й обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики України, відповідно до постанови, з 1 грудня змінюються правила ввезення й обліку гуманітарної допомоги, а інформація про неї буде оцифрована в автоматизованій системі.

За даними міністерства, зокрема, серед основних змін: впровадження «доступного електронного інструменту обліку» гуманітарної допомоги. За допомогою веб-платформи «Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги», організації, які збираються ввезти гуманітарну допомогу, зможуть зареєструватися, авторизуватися на сайті, сформувати і подати декларацію, яка буде спрямована на митницю.


14 Червня

Як укріпити нігті в домашніх умовах: секрети краси

«Економічне бронювання» від мобілізації: що пропонує новий законопроєкт

Держдепартамент не причетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Грошова допомога сім’ям загиблих військових: які виплати нараховують в Київській області

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня

У Подільському районі утворився “водоспад”: столична влада пояснила причину

Президент повідомив про підписання безпекової угоди між Україною та Японією

як курорти окупованого півдня зустріли літо-2024

Перед самітом у Швейцарії Китай проштовхує свій мирний план – Reuters

Посла Вірменії в Білорусі викликали до Єревана

Вперше за 30 років: як столична влада пояснила затоплення вулиць

В Італії стартує саміт «Групи семи» (G7), сьогодні говоритимуть про Україну

Як зменшити розширені пори: 5 активів у косметиці, які допоможуть зробити шкіру гладкою

помічник держсекретаря США про стан української енергетики

Міноборони Канади повідомило про відправку до України бронемашин канадського виробництва

На Київщині викрили великий підпільний алкогольний цех: що відомо

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ