Країна Новини Технології У фокусі

Перше зображення українського надводного дрона Magura V7 з ракетами Sidewinder

Перше зображення українського надводного дрона Magura V7 з ракетами Sidewinder

Україна досягла значного успіху у знищенні двох російських винищувачів Су-30, які намагалися перехопити українські надводні безпілотники в Чорному морі. Як повідомляє Naval News, ці літаки стали першими в історії, знищеними за допомогою надводного дрона, оснащеного американськими ракетами Sidewinder.

Про це розповідає NewsWeek

Збиття першого Су-30 стало відомим 2 травня, а другий літак був уражений незабаром після цього. Про успішну операцію повідомили начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов та президент Володимир Зеленський.

Новий надводний дрон Magura V7

Згідно з інформацією Naval News, для атаки було використано нову, раніше не розкриту версію морського дрона — Magura V7. Раніше вважалося, що це був дрон Magura V5 або варіант Sea Dragon, оснащений ракетами Р-73 (AA-11 Archer). Проте нові дані підтверджують, що це був більший і більш досконалий Magura V7, який вперше публічно зафіксовано у бою.

«Magura V7 має довжину близько 8 метрів і є розвитком базової моделі V5. Візуально дрон відрізняється зміненою формою носової частини, покращеними морехідними якостями та сучаснішими антенами й сенсорами».

Цей безпілотний надводний апарат (USV) озброєний двома ракетами Sidewinder, які мають жовті захисні ковпаки над головками самонаведення, що свідчить про їх випробувальний запуск. На відміну від попередніх версій, у Magura V7 відсутній заряд вибухівки в носовій частині — замість цього він несе керовані ракети класу “повітря-повітря” AIM-9 Sidewinder, закріплені на підйомних пускових напрямних. Ці ракети мають дальність ураження до 10 км.

Нове слово у веденні морської війни

Операція демонструє новий рівень можливостей українських морських дронів, які змінюють правила ведення морської війни. Успіх Magura V7 сигналізує, що подібні удари можуть повторюватися й надалі.


16 Квітня

Боєць 128-ї бригади «Дике Поле» провів дев’ять місяців на позиціях

Україна і Нідерланди домовилися про спільне виробництво дронів

Сили безпілотних систем атакували Туапсинський нафтопереробний завод

Словаччина не блокуватиме 90 млрд євро, але вимагатиме гарантій транзиту нафти

Словаччина готова розблокувати кредит ЄС для України — міністр

У Сумах вдруге за день атакували АЗС: одна людина загинула, ще одна поранена

Нідерланди інвестують 482 млн євро в оборонне партнерство з Україною

Хакери зламали Россільгоспнагляд: спливло, що російська молочка і м’ясо дійсно масово заражені ящуром

В Україні заблокували сайти Книгоманія через продаж контрафактних книг

США припинили послаблення санкцій щодо російської нафти — реакція України

Під Луганськом уражено ворожі цистерни з пальним та пошкоджено залізничну інфраструктуру

Збірна України з біатлону оновила тренерський штаб на сезон 2026/27

Флангові атаки та великі втрати окупаційної армії: що відбувається на Покровському напрямку

У Сухопутних військах призначили нового командувача оперативного командування «Схід»

Удар рф по офісній будівлі в Харкові: пожежа й розмінування

ЄС засудив масовані обстріли росії 16 квітня

БІЛЬШЕ НОВИН