Прогноз курсу долара в Україні на найближчі дні

В найближчі дні в українських банках очікуються суттєві зміни в курсі готівкового долара. За прогнозами фінансових аналітиків, до завершення поточного робочого тижня (18 квітня) курс долара в Україні коливатиметься в межах від 40,9 до 41,1 грн. Станом на вечір 15 квітня банки купують валюту по 40,85 грн, а продають по 41,5 грн, що свідчить про можливе подорожчання долара як при купівлі, так і при продажу.
Про це розповідає NewsWeek
За інформацією фінансового експерта Олексія Козирева, аналогічні коливання очікуються і в обмінниках. Він зазначив, що курс долара там може сягнути від 41 до 41,8 грн. На вечір 15 квітня в обмінниках середня вартість долара становила 40,58/41,02 грн (купівля/продаж).
“Більшість обмінників і банків через підвищені курсові ризики розширять спред по долару у межах від 20 до 30 копійок. Гуртові обмінники працюватимуть зі спредом у 20-25 копійок,” – зазначив Козирев.
Фактори впливу на валютний ринок
Згідно з думкою експерта, на ситуацію на українському валютному ринку вплине ряд чинників:
- Торговельна війна, ініційована президентом США Дональдом Трампом. “Тиждень пройде на тлі підвищення градуса геополітичних пристрастей, що вплине на поведінку ринків, зокрема на парі євро/долар на міжнародних валютних майданчиках,” – пояснив він.
- Засідання Правління Національного банку України щодо облікової ставки. 17 квітня регулятор розглядатиме питання про подальшу грошово-кредитну політику. За словами Козирева, найбільш ймовірно, що облікова ставка буде підвищена з 15,5% до 16-16,5% річних, що стане позитивним чинником для гривні.
- Розрахунки бізнесу з бюджетом з податків та зборів. Це, за словами експерта, дозволить Національному банку легше згладжувати коливання курсу на міжбанку.
Очікування на валютному ринку
Експерт вважає, що на валютному ринку України цього тижня спостерігатиметься напружена ситуація. Найімовірніше, Національний банк продовжить практику адресних продажів долара окремим найбільшим клієнтам, таким як державні компанії в сфері ВПК, енергетики та критичної інфраструктури. Це дозволить регулятору “м’яко” управляти курсом долара на міжбанку.