Новини Події У світі У фокусі

Прокурор МКС Карім Хан взяв відпустку через розслідування сексуальних домагань

Прокурор МКС Карім Хан взяв відпустку через розслідування сексуальних домагань

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан оголосив про тимчасове відсторонення від виконання своїх обов’язків на тлі розслідування ООН, яке стосується ймовірних сексуальних домагань з його боку. Ця інформація надійшла з його офісу в п’ятницю.

Про це розповідає NewsWeek

Таке рішення вже назвали безпрецедентним, оскільки в МКС не існує чіткої процедури для заміни Хана. Ситуація ускладнює роботу суду, який вже стикається з кризою через санкції США, введені у відповідь на ордери на арешт ізраїльських посадовців.

Офіс Хана підтвердив, що прокурор вирішив взяти відпустку до завершення розслідування, яке проводить Управління ООН із внутрішнього нагляду.

“Наш клієнт залишається прокурором, не пішов у відставку і не має такого наміру”, – йдеться в заяві адвокатів Хана.

Відомо, що Хан у листі до своїх співробітників зазначив постійний перегляд своєї позиції. Він пояснив своє рішення взяти відпустку бажанням зосередитися на роботі, оскільки увага ЗМІ до справи заважала йому.

“З огляду на зростаючу увагу ЗМІ, я ухвалив виважене рішення взяти відпустку. Моє рішення зумовлене глибокою і непохитною відданістю авторитету нашого офісу та суду, а також прагненням захистити цілісність процесу і справедливість для всіх залучених”, – зазначив прокурор.

Раніше Хан ігнорував заклики неурядових організацій (НУО) та працівників МКС про тимчасове відсторонення під час розслідування. Декілька НУО привітали його рішення про відпустку, назвавши це знаком, що ніхто не стоїть вище закону.

“Відсторонення допомагає захистити авторитет суду і довіру жертв, працівників та громадськості. Для ймовірних жертв і викривачів це також момент визнання і гідності”, – зазначила Даня Чайкел із правозахисної організації FIDH.

Деякі експерти вважають, що відпустка Хана не вплине на розслідування МКС, адже офіс прокурора не є однопартійною структурою.

МКС наразі проводить резонансні розслідування військових злочинів, пов’язаних із конфліктом між Ізраїлем і ХАМАС, а також війною росії в Україні. Під час каденції Хана МКС видав ордери на арешт президента росії Володимира Путіна за підозрою у депортації дітей з України та прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу за ймовірні військові злочини в Газі. Обидві країни заперечують ці звинувачення і не вважають себе під юрисдикцією суду.

Згідно з інформацією, розслідування МКС стосовно дій Ізраїлю призвело до введення санкцій проти Хана адміністрацією президента США Дональда Трампа, що, за словами прокурора, поставило під загрозу сам суд.

Джерела, які побажали залишитися анонімними через чутливість питання, повідомили, що Хан минулого тижня спілкувався зі слідчими ООН у рамках, як вважається, останнього інтерв’ю, в межах багатомісячного зовнішнього розслідування, розпочатого в грудні.


12 Червня

ЄС і Україна узгодили нові санкції проти росії та посилення тиску на Москву

Україна готується до використання роїв дронів зі штучним інтелектом на фронті

Трамп висловив розчарування Україною та росією, заявивши про можливість мирної угоди

НБУ попереджає про нову шахрайську розсилку з фальшивими листами

Аеропорт «Керч» у Криму переобладнують під військову базу для запуску дронів

Військові кібери «привітали» громадян рф з днем країни-агресора

Курс євро в Україні може досягти 50 гривень: головні причини зростання

США планують зменшити бюджет на військову допомогу Україні у 2026 році

Мінімальна зарплата у Польщі у 2026 році: які суми обговорюють уряд та профспілки

Під Харковом подружжя побило поліцейського: їм загрожує до п’яти років ув’язнення

Німеччина поки не планує передавати Україні ракети Taurus – заява Пісторіуса

Поліцейські Києва затримали двох гастролерів–наркоділків, які збували психотропи у столиці

Декларований розвиток регіонального партнерства зміцнює міжнародне становище України – Олександр Левченко

Ювенальні поліцейські розшукали матір 6-річного хлопчика

Імпорт велосипедів в Україну зріс на 20% у 2025 році: Китай лідирує

Україна та Німеччина узгодили трирічний план постачання систем IRIS-T

БІЛЬШЕ НОВИН