Країна Новини Події Політика Суспільство У фокусі

Припинення вогню не означатиме, що Україна згодна на заморожений конфлікт – Зеленський

Припинення вогню не означатиме, що Україна згодна на заморожений конфлікт – Зеленський

Україна не піде на замороження російської агресії не своїй території, повідомляє президент Володимир Зеленський. Про це він повідомив під час участі в сесії Wall Street Journal CEO Council Summit, передає Офіс президента.

Зеленський звернув увагу на те, що навіть попри спроби ООН евакуювати цивільних із Маріуполя, обстріли міста не припиняються.

Читайте також: Кремль відмовляється від терміну «денацифікація», бо росіяни не розуміють суті – журналісти-розслідувачі

Він припустив, що режим припинення вогню можливий лише в разі його зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним.

«Якщо в нас буде зустріч із президентом Путіним, тоді на цей час буде режим припинення вогню. Оскільки в іншому разі не буде зустрічі. І тоді, можливо, ми з ним домовимося особисто. Він особисто має брати на себе зобов’язання щодо припинення вогню. І бажано публічні», – цитує Зеленського його пресслужба.

Водночас президент зауважив, що режим припинення вогню не означатиме, що російські війська можуть залишитися там, де вони зараз перебувають.

Читайте також: «Це ще не перемога, але вже результат» – Зеленський про евакуацію з «Азовсталі»

«Ми не підемо на заморожений конфлікт», – сказав голова держави.

Він констатував, що наразі не бачить готовності Росії припинити вогонь. Водночас для України першочерговим завданням є максимальне витіснення російських військ зі своєї території, а глобальною метою – відновлення територіальної цілісності, заявив Зеленський.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Не подолавши опір ЗСУ вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити загибель 3193 і поранення 3353 цивільних людей через повномасштабну війну Росії проти України. Це дані від 24 лютого до півночі 2 травня, повідомили в УВКПЛ ООН.


7 Жовтня

Європейська рада вітає використання на допомогу Україні активів Росії – проєкт резолюції саміту ЄС

Кіберфахівці ГУР паралізували роботу судів у росії – українські хакери зламали систему “Правосудие”

Росія через обвал економіки у 2025 році втратить здатність вести війну? На чому ґрунтується такий прогноз

Україна не буде продовжувати транзит енергоносіїв із Росії

Арсеній Яценюк – Роберту Фіцо: Ваші заяви грають на руку диктатору путіну

йшлося про енергетику, оборону, формулу миру та вступ України до ЄС

Які 3 звички зруйнують навіть найміцніші стосунки

Зеленський про два місяці операції ЗСУ на Курщині: «значно допомагає Україні»

“Путін помер”. Бійці ССО оголосили важливий збір – #дораси пошкодили котикам камеру для роботи

Перші літаки F-16 від Нідерландів вже доставлені до України – міністр оборони

Нідерланди надають близько 400 млн євро на реалізацію плану дій щодо безпілотників

6 Жовтня

У Боснії і Герцеговині перенесли місцеві вибори в районах, які постраждали від повеней

Дозвіл використовувати далекобійну зброю по цілях у РФ обговорять на «Рамштайні» 12 жовтня – Рютте

Чоловіча енергетика прямо впливає на те, як ви виглядаєте

ПАРЄ ухвалила резолюцію до роковин Голодомору: «Україні знову загрожує геноцид»

Кремль шукає зачіпку, щоб звинуватити Україну в своїй ядерній небезпеці і це начебто на Курській АЕС – Олександр Левченко

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ