Країна Новини Політика У фокусі

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

Верховна Рада надала пропозиції уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств. Про це 24 травня в ефірі Радіо Свобода заявив народний депутат, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко (фракція «Голос»).

За його словами, наразі ця система залишається не налагодженою і немає «того, хто б нею керував».

«У нас це проблемне питання – є багато підприємств ОПК, у тому числі приватних, які мають державні контракти, які виготовляють дрони для армії, про які ми всі говоримо, зокрема, на ТСК… Але, маючи державний контракт, люди йдуть бронюватися, і їх відразу ж забирають і відправляють до війська. І військкоматам деяким усе одно, що вони виготовляють дрони. І оце таке вузьке бачення… У них одне завдання – забрати людину і відправити її в армію. А яке озброєння буде надходити, будуть дрони чи ні – вони цього не бачать», – розповів він в ефірі програми Свобода. Live.

Уряд має забезпечити бронювання працівникам оборонних компаній, інакше «за місяць-два ОПК в Україні просто не буде», наголосив депутат.

«Уряд має сказати: оці компанії ми не чіпаємо, тому що ці виготовляють дрони, а ці роблять снаряди. І якщо, наприклад, якась компанія отримує державне оборонне замовлення, то туди має прийти Мінстратегпром або Мінекономіки, взяти їх за руки і сказати: «все, ви не йдете в армію, робіть нам снаряди». А в нас виходить, люди отримують контракти, а потім іще б’ються з ТЦК, з Міністратегом та Міноборони, доводячи, що вони мають це робити. Це не налагоджено. Якщо ще місяць-два так буде, у нас ОПК просто не буде, всі будуть зі зброєю в руках. Питання – з якою? Ну, не знаю, мабуть, тільки з тією, що нам дадуть, бо самі ми не зможемо нічого виробляти», – зазначив Костенко.

Міністерство стратегічних галузей промисловості внесло зміни до критеріїв для підприємств, які дозволять бронювати їхніх працівників від мобілізації. Йдеться про критерії для «визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки».

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.


17 Червня

Глобальний саміт миру в Швейцарії практично став найважливішою дипломатичною подією за весь час російсько-української війни – Олександр Левченко

хто зможе отримати компенсацію за втрачене майно?

Працівників агросектору бронюватимуть від мобілізації на рік – в.о. міністра

Ціни в Києві: що подорожчало у столиці найбільше

«Загадка, яку ще треба розкрити»: як виникло українське козацтво

«немає правової проблеми» у наданні Україні 50 млрд доларів за рахунок прибутків від активів Росії

Подарований котедж під Києвом, катер товариша і Мустанг сестри: чим (не) багатий скандальний директор КП “Київекспертиза”

Трамп обіцяє «розібратися» з обсягами допомоги Україні

У Києві “швидка”, яка їхала на місце ДТП, зіткнулась з легковиком

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Присутність РФ на другому Саміті миру свідчитиме про рішення Москви закінчити війну – Зеленський

Запорізька АЕС повинна працювати під повним суверенним контролем України – комюніке учасників Саміту миру

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Столична поліція розшукала зниклу дитину: де була

Агенція Reuters опублікувала текст комюніке Саміту миру

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ