Країна Новини Політика У світі У фокусі

Сеул розповів про зустріч з українською делегацією, про надання зброї не згадує

Сеул розповів про зустріч з українською делегацією, про надання зброї не згадує

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль під час зустрічі з українською делегацією висловив сподівання, що Сеул і Київ ефективно реагуватимуть на загрози безпеці, спричинені військовою співпрацею КНДР та Росії. Про це йдеться у заяві офісу Юна.

Пізніше українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим окремо зустрілася з радником Юна з питань національної безпеки Шин Вон сіком та міністром оборони Кім Йонг Хеном, щоб обговорити співпрацю між двома країнами. Під час зустрічей Умеров поінформував південнокорейських посадовців про стан російсько-української війни та висловив сподівання, що Київ і Сеул зміцнюватимуть співпрацю, йдеться у повідомленні.

За повідомленням, Умєров детально пояснив ситуацію в Україні та тенденції щодо відправлення військ Північною Кореєю, а також обговорив співпрацю України у сфері безпеки з країнами НАТО та ЄС. У відповідь на безпрецедентну кризу він сказав, що співпраця розширюється і сподівається на зміцнення всіх аспектів співпраці з Кореєю в майбутньому.

Офіс президента Південної Кореї інформує, що сторони домовилися співпрацювати з дружніми країнами, продовжуючи обмінюватися інформацією про розміщення Північною Кореєю військ у Росії та передачу зброї та технологій між Росією та Північною Кореєю. Офіс також зауважив, що оскільки адміністрація Байдена та новообраний президент Трамп реагують на ситуацію в Україні як одна команда, вони вирішили тісно спілкуватися та співпрацювати зі Сполученими Штатами.

Однак у заяві не сказано, чи обговорювали сторони можливе постачання Сеулом зброї Україні. Південнокорейська агенція Yonhap пише, що Умєров не відповів на запитання їхніх журналістів, чи обговорювалося постачання зброї під час зустрічі з Юн Сок Йолем.

Київ наразі про результати цих переговорів не повідомляє.

Очікувалося, що Умєров поділиться розвідданими про розгортання військ Північної Кореї в Росії і попросить Південну Корею підтримати військові зусилля України.

Візит відбувається приблизно через місяць після того, як президент України Володимир Зеленський під час телефонних переговорів з Юном оголосив про плани Києва направити делегацію до Південної Кореї.

Крім того, у жовтні Зеленський повідомив, що Україна планує «найближчим часом» передати Південній Кореї детальний запит, він включатиме необхідну для українських захисників зброю.

Юн також заявляв, що Сеул може розглянути можливість надання Україні військової підтримки залежно від рівня військової співпраці між Пхеньяном і Москвою.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

За останніми даними Пентагону, Росія залучила понад 12 000 військових з КНДР для підтримки свого вторгнення в Україну. Однак Міноборони США наразі не підтверджує перебування північнокорейських сил на території України.

Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.

Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. Але нагадав про договір щодо стратегічного партнерства з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».


9 Грудня

Кандидат на посаду канцлера Німеччини Мерц прибув з візитом до Києва

«Якщо зможу» – Трамп про свою обіцянку зупинити війну Росії проти України

У ISW проаналізували майбутнє російських баз в Сирії

8 Грудня

МЗС України висловило підтримку Румунії, де розслідують ймовірне втручання у вибори

говорили про енергетику, підтримку і мир

Після заяви Трампа Зеленський каже, що війну не можна закінчити «просто папірцем», потрібен мир завдяки силі

Після зустрічі з Зеленським Трамп закликав до «негайного припинення вогню» та переговорів

Зеленський розповів подробиці зустрічі з Трампом і Макроном

30-річчя Будапештського меморандуму. Чому Україна обміняла ядерні боєголовки на ілюзорні гарантії безпеки?

Ситуація в Сирії демонструє слабкість Росії – МЗС України

7 Грудня

Зеленський зустрічається з Трампом і Макроном у Парижі

Зеленський прибув до Парижа, де відбувається церемонія відкриття собору Нотр-Дам

Школа БеркоШко — перший формат альтернативної школи

Кошта запросив Зеленського на перший саміт Європейської ради під своїм керівництвом

друга партія F-16 від Данії вже в Україні

Міноборони Данії анонсує збільшення фінансування оборонної галузі для підтримки України

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ