Скіфська спадщина на берегах Дніпра: археологічні відкриття Кам’янки-Дніпровської

Кам’янка-Дніпровська – місто, розташоване на лівому березі Дніпра в Запорізькій області, славиться своїм скіфським минулим. Тут археологи виявили залишки великого поселення, яке датується V–IV століттями до н.е. Ця місцевість зазнала впливу різних народів, зокрема кочових і осілих, а в модерну добу з поселень старообрядців виникло сучасне місто.
Про це розповідає NewsWeek
Сьогодні Кам’янка-Дніпровська знаходиться під тимчасовою окупацією росії. Однак, незважаючи на це, історична спадщина регіону залишається важливим об’єктом дослідження.
Археологічні дослідження та культурна спадщина
Які ж народи, крім скіфів і слов’ян, залишили свій слід на цих територіях? Яку роль відігравало місто на межі кримських і козацьких земель? Археологічні пам’ятки, що знаходяться тут, є надзвичайно цінними для дослідників, які прагнуть зрозуміти минуле цього регіону.
Програма «Деокупована історія»
Про ці та інші питання у програмі «Деокупована історія» розповідає кандидат історичних наук, викладач Запорізького національного університету Сергій Білівненко. Програма є частиною проєкту «Новини Приазов’я», в якій ведучий Олексій Мустафін разом із місцевими істориками та краєзнавцями спростовує російські міфи про минуле півдня України, відкриваючи справжню історію населених пунктів регіону.
«Деокупована історія» – програма проєкту «Новини Приазов’я», у якій ведучий Олексій Мустафін разом із місцевими істориками та краєзнавцями спростовує російські міфи про минуле півдня України, розкриваючи справжню історію населених пунктів регіону.