Скільки часу потрібно зберігати квитанції за комунальні послуги?

Квитанції на оплату комунальних послуг, зокрема за електроенергію, газ та воду, рекомендується зберігати протягом щонайменше п’яти років. Це необхідно, адже вони можуть стати в нагоді у разі виникнення суперечок з постачальниками.
Про це розповідає NewsWeek
“Для вирішення конфліктів на вашу користь, краще зберігати квитанції про оплату комуналки, які стануть доказами в суді. У нормативних актах не зазначені конкретні терміни, протягом яких потрібно зберігати квитанції про оплату комунальних послуг. Проте досвідчені юристи радять зберігати їх протягом п’яти років”, – йдеться у повідомленні.
Хоча позовна давність за такими суперечками становить три роки, постачальники можуть затягувати процес розгляду справи. Тому варто перестрахуватися. Квитанції також можуть знадобитися в інших ситуаціях, наприклад, у випадку збою у системі зберігання даних або якщо інформація про оплату буде некоректно відновлена.
Додатково, наявність квитанцій допоможе уникнути плутанини з платежами, особливо у випадках зміни тарифів або помилок з боку працівників компаній-постачальників.
Тарифи на комунальні послуги в Україні
У квітні 2025 року українці продовжать платити за електроенергію за колишнім тарифом – 4,32 грн за 1 кВт*год. Тариф на газ залишиться незмінним, зокрема клієнти компанії “Нафтогаз” платитимуть 7,96 грн за кубометр палива.
“На цей опалювальний сезон тарифи на тепло й світло, як ми й обіцяли, залишаються без жодних змін. У бюджеті на 2025-й рік на програму субсидій та пільг передбачено 42,3 млрд грн, що забезпечить підтримку всіх українців, які цього потребують”, – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Після завершення опалювального сезону, який закінчується 30 квітня, тарифи на комунальні послуги залишаться на тому ж рівні. За словами Шмигаля, наразі в уряді не розглядають можливості підвищення тарифів на комунальні послуги.
“У нас немає в уряді дискусії щодо тарифів. Ми не розглядали можливість підняття тарифів найближчим часом”, – зазначив він.