Скільки коштує сплатити податок на нерухомість у Києві за понаднормову площу

Українці, які володіють житловою нерухомістю, зобов’язані до кінця літа сплатити податок на нерухоме майно. Його ставка залежить від рішень місцевої ради та встановлених норм, але не може перевищувати 1,5% мінімальної заробітної плати, яка діяла на початок попереднього року.
Про це розповідає NewsWeek
Розмір податку на нерухомість у Києві та інших містах
У багатьох містах України, зокрема у Києві, місцеві ради запровадили максимально можливу ставку – 1,5% від мінімальної зарплати. Відтак, за кожен «зайвий» квадратний метр у столиці доведеться сплатити 106,5 грн. Для порівняння, у Кропивницькому встановлена ставка 0,5%, тож сума податку за додатковий квадрат складає лише 35,5 грн.
Яку площу житла оподатковують і як розрахувати суму
Податок нараховується лише на площу, що перевищує встановлені законом норми:
- для квартир – 60 кв. м (незалежно від кількості квартир у власності),
- для будинків – 120 кв. м,
- для власників будинку і квартири – загалом 180 кв. м.
Якщо площа квартири перевищує норму, податок сплачується за різницю. Наприклад, власнику квартири площею 100 кв. м у Києві потрібно платити за 40 кв. м понад норму. Максимальна сума податку в такому разі становитиме 4260 грн, однак кінцева сума залежить від рішення місцевої ради щодо ставки.
“Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, зокрема, але не виключно, інформацію про адресу місцезнаходження об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, його площу, ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати податку” – йдеться в повідомленні Державної податкової служби в одній з областей.
Податковий борг залишатиметься за власником доти, доки він не буде погашений. У разі несплати можуть виникнути серйозні наслідки: позбавлення права перебувати на єдиному податку або збільшення суми боргу через штрафи. Важливо пам’ятати, що якщо платник не отримав податкове повідомлення через відсутність за місцем реєстрації або відмову прийняти документ, воно вважається врученим з дати, вказаної у повідомленні поштової служби.