Київ Країна Культура Новини Суспільство

Славетний гетьман Іван Мазепа та його LOVE-STORY

Славетний гетьман Іван Мазепа та його LOVE-STORY

Іван Мазепа тобто Володимир Петранюк та журналіст NW Юлія Павліченко


 Україна це не просто європейська держава, а країна, яка має надзвичайно цікаву історію свого життя, багату культуру, чудових історичних постатей, хороших людей та головне – незламну силу духу та жагу до волі і перемоги. 24 лютого це дата повномасштабного вторгнення в Україну російськими окупантами. Саме тому театр Української традиції «ДЗЕРКАЛО» показав глядачам п’єсу «МАZЕПА LOVE STORY». 

     Українцям завжди було цікаво дізнаватись про своїх славетних нащадків. Коли на території москви був дрімучий ліс і ходили ведмеді та інші звірі, столиця Київської Русі місто Київ, вже давно було відомим та величним. 

Іван Мазепа та його кохана Мотря

Козаки були відомими на весь світ, про них написано багато книг. знято фільми і серіали А як же ми обожнюємо читати оповідання, історичні романи, дивитись фільми про наших нащадків козаків та гетьманів! У кліпі відомого співака Майкла Джексона «Black or white» навіть є момент, де козаки танцюють гопак. Козаки мали неймовірну силу і красу, а керували ними славетні гетьмани.

Іван Мазепа та Кочубей

Розкажемо більш детально про п’єсу « МАZЕПА LOVE STORY».  Головну роль гетьмана  грає актор, режисер, драматург та керівник театру Української традиції «ДЗЕРКАЛО» Володимир Іванович  Петренюк. До початку вистави у глядацькому залі лунали українські народні пісні («Ой на горі та женці жнуть» та інші), що чудово налаштовувало на перегляд, адже події відбувались як 1705 року, та і в сучасний час. Місце події в Батурині і в селищі Гончарівка. 

     З назви «LOVE STORY» звісно стає зрозуміло, що мова йтиме про кохання, хоча і не тільки про це. Володимиру Івановичу вдалося надзвичайно перевтілитися у відомого гетьмана, під час усієї вистави здавалося, що ти знаходишся не у 2024 році, а 319 років тому, і є свідком тих подій. І все це без спецефектів, складних декорацій та анімації! А все тому, що абсолютно усі актори цього театру ні на хвильку не давали засумніватися глядачам в акторській грі, адже вона перехоплювала подих. 

     Персонажами п’єси були: гетьман України XVIII століття Іван Мазепа, генеральний суддя України Кочубей, його дружина Людмила Кочубеїха, їхня донька 17-річна Мотря Кочубей, перехожий сучасного часу та жінка циганського типу Ворожка.

Всі герої п’єси

Такий собі своєрідний стрибок з теперішнього часу у минуле. Кохання Івана Мазепи до своєї хресниці Мотрі Кочубей, могло б здатися бездумним (що цей гетьман собі думає?), але п’єса показала, що справжньому коханню не зважають перешкоди, а тим паче різниця у віці. Так, звісно 65-річний гетьман та його кохана 17-річна хресниця, можуть викликати осуд, але вистава (звісно ж акторська гра) показала, як воно може бути, що життя наше бентежне і від кохання не сховаєшся.

     Кіно це звісно добре, але театр краще, тому що під час вистави можна відчути те, чого не відчуєш у кінотеатрі. Якщо актори талановиті і закохані у свою професію та ще й чудово втілюють образи своїх персонажів,  тоді глядач проникається цією атмосферою, тобто відчуває все на собі! 

     P. S. Вийшовши з театру в мене почали текти сльози на очах, я з гордістю хотіла кричати «Я українка і люблю Україну», мені так приємно знати, що я живу у такій чудовій незламній країні Легко казати « та я патріот», живучи в іншій країні як переселенець, і не маючи бажання повертатись на рідну землю. Ми повинні бути усі разом, щоб знищити нашого ворога, сусідню країну агресора, яка порушила наш спокій та окупувала наші землі. Все буде Україна!


26 Травня

Інцидент із затриманням чоловіка пояснили у Київському обласному ТЦК

Шольц каже, що проти використання німецької зброї по цілях у Росії

Путін готовий провести переговори про перемирʼя в Україні на нинішній лінії фронту

Путін вважає, що у Зеленського «легітимність закінчилася»

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

Загострення напруги між Китаєм і Тайванем: чи ймовірне військове протистояння

Участь у Саміті миру вже підтвердили понад 80 країн – Зеленський

Як по типу фігури зрозуміти, чи є дисбаланс гормонів

У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява

Інцидент на залізниці у Білій Церкві – підліток втратив ногу

Україна, війна і Канський фестиваль: росіяни повертаються до Канн

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

25 Травня

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

БФ “Вогонь запеклих не пече” почав черговий збір для військових

Росії потрібна перемога в Україні перед початком «можливої конвенційної війни з НАТО»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ