АктуальноЕнергетикаНовини

США дозволили Індії 30 днів на купівлю російської нафти з танкерів

США дозволили Індії 30 днів на купівлю російської нафти з танкерів

Сполучені Штати тимчасово дозволили Індії придбати російську нафту, що перебуває на танкерах у відкритому морі; дія винятку триватиме 30 днів і поширюється тільки на обсяги, які вже знаходяться в морській доставці.

Про це розповідає NewsWeek

Деталі дозволу

Міністерство фінансів США ухвалило рішення надати Нью-Делі короткострокове звільнення від санкцій для операцій із нафтою, що вже зафрахтована і перебуває в морі. За словами міністра фінансів Скотта Бессента, мета кроку — забезпечити безперебійне надходження енергоресурсів на світові ринки і уникнути різких коливань цін.

“Цей запобіжний короткостроковий захід не принесе значної фінансової вигоди російському уряду, оскільки він дозволяє лише операції з нафтою, яка вже застрягла в морі”, — заявив Бессент.

При цьому підкреслено, що виняток охоплює лише ті партії нафти, які вже перебувають у морі, і не відкриває широких можливостей для додаткового фінансування російського уряду.

Реакції та контекст

У Вашингтоні наголошують на стратегічному значенні співпраці з Індією та висловлюють сподівання, що сторони наростять взаємні енергетичні взаємовідносини, зокрема закупівлі американської нафти. Водночас рішення вважають тимчасовим і спрямованим на мінімізацію ризиків для поставок.

Офіційні коментарі також пов’язують крок із прагненням зменшити тиск, спричинений ескалацією на Близькому Сході та діями Ірану, які створюють додаткові загрози для глобальної енергетичної безпеки.

Крім того, 3 березня президент США Дональд Трамп заявив про можливість початку супроводу танкерів Військово-морськими силами через Ормузьку протоку.

Паралельно росія оголосила про готовність перенаправити значні обсяги нафти до Індії на тлі загострення в регіоні; поблизу індійських вод уже перебувають танкери з мільйонами барелів сировини.

Поділитись: