НовиниПолітикаУ світіУ фокусі

США готові до нових кроків для досягнення миру між росією та Україною

США готові до нових кроків для досягнення миру між росією та Україною

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив чітке прагнення досягти домовленості щодо припинення війни росії проти України до 8 серпня. Американський лідер наголосив, що Вашингтон розглядає можливість впровадження додаткових заходів для забезпечення миру, якщо сторони не дійдуть згоди.

Про це розповідає NewsWeek

Трамп визначив дедлайн для укладення мирної угоди

Під час засідання Ради Безпеки ООН представник США Джон Келлі заявив, що як росія, так і Україна повинні досягти домовленості про припинення вогню та встановлення стабільного миру. За словами дипломата, Трамп наполягає на укладенні угоди не пізніше 8 серпня, а США готові діяти рішуче для досягнення цієї мети.

«І Росія, і Україна повинні домовитися про припинення вогню та міцний мир. Настав час укласти угоду. Президент Трамп чітко дав зрозуміти, що це має бути зроблено до 8 серпня. Сполучені Штати готові вжити додаткових заходів для забезпечення миру», – заявив американський дипломат Джон Келлі під час засідання Радбезу ООН.

Можливі санкції та реакція росії

29 липня Дональд Трамп підкреслив, що дає росії 10 днів для досягнення прогресу у припиненні війни, інакше він введе мита та інші обмеження проти москви. Раніше президент США заявив, що «дуже розчарований» діями володимира путіна.

У кремлі повідомили, що взяли до відома заяви Трампа, однак речник президента рф Дмитро Пєсков зазначив, що так звана «спеціальна військова операція» триває, і ознак змін у політиці росії наразі немає.

Заступник голови Ради безпеки росії Дмитро Медведєв відреагував на заяви Трампа, зауваживши, що такі ультиматуми можуть стати кроком до війни вже зі Сполученими Штатами. На його думку, росія не є Ізраїлем чи Іраном, і кожен новий ультиматум лише загострює ситуацію.

Поділитись: