Стан ринку IT-вакансій в Україні у травні 2025 року: кількість, конкуренція, тенденції

У травні 2025 року роботодавці в Україні опублікували на DOU 6213 IT-вакансій, що на 95 позицій менше, ніж у квітні. Водночас, у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року, пропозицій для фахівців стало на 1100 більше.
Про це розповідає NewsWeek
Динаміка ринку та лідери серед роботодавців
Від початку року обсяг пропозицій на IT-ринку стабільно тримається понад 6 тисяч вакансій щомісяця, за винятком лютого. Найактивніше розміщували вакансії у травні такі компанії: Genesis (133 вакансії), N-iX (77) та PIN-UP Global (70). У трійці лідерів за кількістю оголошень переважають продуктові та гібридні компанії, а серед сервісних — лише три увійшли до цього списку. Серед нових гравців на ринку — Brainstack, Uklon і Solidgate.
Галузеві особливості й конкуренція серед кандидатів
Минулого місяця у 33 категоріях кількість вакансій трохи зменшилась, у 20 — зросла, ще в одній залишилась без змін. Найменше пропозицій з 2022 року зафіксовано для спеціалістів категорії Artists (25 вакансій) і Ruby (8 вакансій).
Водночас для дизайнерів та спеціалістів Support кількість відкритих позицій повернулася до довоєнного рівня, тобто понад 300 вакансій на місяць у кожній категорії. У сфері miltech було відкрито 386 вакансій, на які в середньому подавалися вісім кандидатів на кожну.
У травні показники рекордної кількості пропозицій зафіксовано у таких напрямках:
- Embedded — 69 вакансій;
- Engineering Manager — 48 вакансій;
- Security — 93 вакансії.
Відчутне зростання вакансій відбулося й для продакт-менеджерів (на 37% більше, ніж торік) і фахівців QA (+33% за рік). Натомість із березня кількість вакансій для PHP-розробників скоротилася на 25%.
Щодо активності шукачів, середня кількість відгуків на одну вакансію у травні склала 25,17, що на 3% менше у порівнянні з квітнем. Найбільший попит спостерігається у Front-end — у середньому 91 відгук на вакансію. Водночас, у QA конкуренція поступово знижується і наразі становить 60,6 відгуку на позицію.
“Нагадаємо, за даними Dou, пошук роботи для тих, хто тільки планує «увійти в ІТ» ще складніший, ніж у нинішніх айтівців, хоча і їм нелегко. 64% тих, хто шукає першу роботу в ІТ, вже витратили на це понад два місяці, а 22% пошукачів шукають роботу більше як рік”.
До п’ятірки найконкурентніших вакансій також увійшли Project Manager (48,5 відгуків на позицію) та напрямки Java, .NET і iOS/macOS, де показник перевищив 40 відгуків. Найменша конкуренція зафіксована в HR — 29,4 відгуку, що відповідає рівню трирічної давнини.
Зазначається, що більшість тих, хто шукає роботу в IT, мотивовані саме інтересом до сфери та технологій — 76% кандидатів вказали це основною причиною, незалежно від освіти чи досвіду роботи.