Країна Новини Події Політика У фокусі

Сибіга закликав ОБСЄ дати оцінку стратам українських військовополонених

Сибіга закликав ОБСЄ дати оцінку стратам українських військовополонених

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав Організацію з безпеки і співпраців в Європі дати оцінку систематичним порушенням Росією Женевських конвенцій, зокрема, випадкам страт українських військовополонених.

Про це він заявив 8 січня під час спільної пресконференції з фінською колегою і за сумісництвом чинною головою ОБСЄ Еліною Валтонен, яка нині перебуває з візитом у Києві, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«Одним із жахливих звірств у ході цієї війни є страти українських військовополонених. ОБСЄ має дати оцінку цим систематичним порушенням Женевських конвенцій. Ми будемо використовувати кожен міжнародний майданчик, щоб привертати увагу до тортур, втрат і неналежного поводження із українськими військовополоненими. Ми продовжуємо вимагати доступу до них міжнародних моніторів і медиків та загалом їхнього звільнення. Ми пам’ятаємо про кожного українця й українку в російських тюрмах», – сказав Андрій Сибіга.

Очільник МЗС також зазначив, що Україна розраховує на розширення документування ОБСЄ російських злочинів. Крім того, за словами Сибіги, Київ сподівається на «збереження уваги до депортації дітей, захоплення цивільних заручників і долі трьох своїх співробітників, громадян України у російському полоні: Вадима Голди, Максима Петрова і Дмитра Шабанова (співробітники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, затримані на окупованих РФ теориторіях у квітні 2022 року – ред.)».

«ОБСЄ має залишатися платформою для притягнення Росії до відповідальності», – зазначив міністр закордонних справ України.

Андій Сибіга також запевнив, що українська сторона цінує те, що «пріоритет фінського головування в ОБСЄ – це підтримка України і протидія російській агресії».

Повідомлення про вбивства, тортури й жорстоке поводження з українськими військовополоненими надходять регулярно.

У грудні уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в інтервʼю «Українській правді» повідомив, що відомо про 177 підтверджених випадків страти українських військовополонених російськими військовими від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Як зазначив 4 жовтня представник ОГП Юрій Бєлоусов, 80% випадків страт українських військовополонених зафіксовано у 2024 році, але тенденція почала з’являтися в листопаді 2023 року, коли «відбулися зміни у ставленні військовослужбовців РФ до наших військовополонених у гірший бік».

Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляв, що спостерігає збільшення кількості страт російськими військовими українських військовополонених, і наголошував, що російські командири, ймовірно, «потурають, заохочують або прямо наказують» здійснювати розстріли.


15 Січня

Інавгурація Трампа: найцікавіші факти про церемонію

«Це важка тема, яку потрібно спокійно вирішувати»

Росія планувала «акти повітряного терору» по всьому світу – Туск

Скільки в Україні треба працювати, щоб заробити на квартиру в різних містах (інфографіка)

Зеленський у Варшаві зустрівся з Туском, також планується зустріч із Дудою

Политические заключенные

Стратегічні морські перевезення РФ є одним з видів військової діяльності – Олександр Левченко

СБУ проводить інформкампанію “Спали” ФСБшника” для протидії вербуванню молоді спецслужбами рф (відео)

Україна «постійно потребує посилення повітряного щита»

рішення щодо України не може бути досягнуто без України

реакції мовного омбудсмена та спільноти на виступ акторки російською

ультраліві депутати ініціювали вотум недовіри новому уряду Франсуа Байру

14 Січня

внесок Німеччини в допомогу Україні становить близько 16%

Зеленський про заклики знизити мобілізаційний вік: спочатку треба доукомплектувати бриагади

збитки та перспективи відбудови станції

Курт Волкер пояснив, як миротворцям ЄС в Україні можуть допомогти США

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ