Актуально Новини Події Суспільство Технології

У TikTok поширюється фейк про виплати 24 тисячі гривень: попередження експертів

У TikTok поширюється фейк про виплати 24 тисячі гривень: попередження експертів

У соціальній мережі TikTok набирає обертів нова шахрайська схема, пов’язана з поширенням неправдивої інформації про грошові виплати українцям, які не покидали країну після 24 лютого 2022 року. Відповідні відео активно розповсюджуються з метою залучення більшої аудиторії до сторонніх ресурсів.

Про це розповідає NewsWeek

Суть фейку та механізм поширення

Користувачі TikTok публікують ролики, у яких стверджується, що Верховна Рада нібито ухвалила «постанову 4425» щодо одноразової виплати у розмірі 24 тисяч гривень громадянам, які залишилися в Україні після початку повномасштабного вторгнення рф. Як з’ясували у Центрі протидії дезінформації при РНБО, ця інформація є цілковитою вигадкою.

“Насправді це фейк. На сайті ВРУ відсутня постанова про виплату 24 тис. грн одноразової допомоги українцям, які залишилися в Україні після початку повномасштабного вторгнення”.

Підробка сайтів та ризики для користувачів

Зловмисники навмисно імітують дизайн офіційного сайту Верховної Ради, щоб надати своїм повідомленням більшої достовірності. Посилання у відео ведуть на анонімні Telegram-канали, де користувачам можуть запропонувати залишити особисті дані або підписатися на підозрілі ресурси.

У Центрі протидії дезінформації наголошують, що такі фейки створюються з метою збільшення охоплення і залучення нових підписників до сторонніх платформ. Експерти закликають українців перевіряти інформацію лише на офіційних державних ресурсах та бути пильними до підозрілих повідомлень у соціальних мережах.


14 Липня

Київський бізнесмен Юрій Чернецький, засуджений за збут наркотиків, звільнений після рішення Верховного Суду

На Житомирщині двох працівниць АЗС судитимуть за привласнення коштів клієнтів

Трамп оголосить про постачання наступальної зброї Україні: подробиці нового плану

Вікова доплата до пенсії: хто з українців може отримати надбавку у 2025 році

На Харківщині четверо поліцейських поранені внаслідок удару FPV-дроном

13 Липня

Погода в Україні 14 липня: спека на сході та півдні, грози й град на заході

Російська армія не досягла літніх цілей: Зеленський заявив про провал наступу

Зеленський анонсував управлінську трансформацію та оновлення соціальної підтримки

Попит на валюту в Україні у червні залишився стабільним — огляд НБУ

Зеленський анонсував нові далекобійні удари та посилення виробництва зброї в Україні

Більшість у провідних країнах ЄС підтримує повернення Великої Британії до ЄС

Світлі таблички на темному тлі мовчання: репортаж з Кривого Рогу від Frau Laska

Інтерв’ю з бійцем “Степ”: “Бездіяльність — це зрада. Кожен має діяти”

П’ять регіонів України очолили рейтинг за кількістю вакансій: яке місце у Київщини

Де найдорожче і найдешевше жити у ЄС: порівняння вартості життя у 2025 році

Ворожі дрони атакували Суми: загиблий, поранений та пошкоджена інфраструктура

БІЛЬШЕ НОВИН