Країна Новини Політика У світі У фокусі

Трамп каже, що США мали «дуже серйозні» дискусії з Росією щодо війни проти України

Трамп каже, що США мали «дуже серйозні» дискусії з Росією щодо війни проти України

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив 31 січня, що його адміністрація вже провела «дуже серйозні» дискусії з Росією щодо війни проти України. Про це він заявив журналістам в Овальному кабінеті, передає агентство AP.

Трамп припустив, що він і президент Росії Володимир Путін незабаром можуть вжити «значних» заходів для припинення війни.

«Ми будемо говорити, і я думаю, що, можливо, зробимо щось значне. Ми хочемо покласти край цій війні. Ця війна не почалася б, якби я був президентом», – заявив він.

Трамп не сказав, хто з його адміністрації контактував з росіянами, але наголосив, що обидві сторони «вже спілкувалися».

Читайте також: «Є реалії життя на цій планеті» – Рубіо про необхідність поступок у можливих переговорах України і РФ

На запитання, чи спілкувався він уже безпосередньо з Путіним, Трамп відповів стримано, що «не хоче» відповідати.

Трамп неодноразово заявляв, що не допустив би повномасштбного вторгення Росії до України, якби був на посаді. Водночас він був президентом з 2016 по 2020 рік, коли російська агресія тривала на сході України.

Раніше державний секретар США Марко Рубіо заявив, що війна Росії проти України не закінчиться досягненням «максималістських цілей» сторін, і повторив, що обом їм доведеться піти на поступки на можливих майбутніх переговорах.

Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії заявляв, що може припинити війну РФ в Україні впродовж 24 годин після вступу на посаду. Втім, на пресконференції 7 січня він сказав, що сподівається завершити бойові дії впродовж шести місяців.

Читайте також: «Путін розпочав війну в Україні». Габбард заперечила, що є його «маріонеткою»

20 січня президент Росії Володимир Путін на засіданні Ради безпеки РФ заявив, що Росія відкрита для діалогу з новою адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо України. Путін також привітав Дональда Трампа зі вступом на посаду президента США і заявив, що Росія сподівається будувати діалог зі Штатами «на основі взаємоповаги».

За оцінками американського Інституту вивчення війни, Путін 20 січня повторив, що Кремль готовий вести переговори зі Сполученими Штатами щодо війни РФ проти України, але дав зрозуміти, що зберігає свої вимоги щодо повної капітуляції України.


11 Лютого

Кіберфахівці ЗСУ та ГУР провели масштабну кіберопреацію проти паливно-енергетичного сектору росії

Війна за добу: активізація штурмових дій ворога на фронті

Очільник Пентагону підтвердив, що США не надсилатимуть війська в Україну

Як не старається Кремль, без України ніхто не збирається обговорювати мирний процес – Олександр Левченко

Спецпредставниця генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей вперше відвідала Україну

Указ Трампа про мита стосується і сталі з України. Металургія складає 57% експорту до США – Свириденко 

Грабунок серед білого дня: як рейдери, корумповані суди та поліція знищують українських фермерів Ланецьких – резонанс

Сеул заявив, що КНДР передала Росії 200 одиниць далекобійної артилерії і може надати додаткові війська

Трамп планує переговори з Зеленським і візит Келлога до України

що говорять потерпілі? Як протидіяти харасменту?

Трамп каже, що поговорить із Зеленським цього тижня. Він також підтвердив візит Келлога до України

йшлося про підтримку і ситуацію на полі бою

Заморожування фінансування США загрожує розслідуванню воєнних злочинів росії

Заморожування фінансування США загрожує розслідуванню імовірних воєнних злочинів РФ – Reuters

10 Лютого

«Goodbye Russia! Goodbye Lenin!». Балтія від’єдналися від енергомережі Росії

Україна заявила про готовність відкрити гуманітарний коридор для цивільних на Курщині, якщо Москва попросить – ЗМІ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ