Трамп розглядає нові санкції проти Росії для завершення війни в Україні

Американські чиновники підготували для президента Дональда Трампа кілька варіантів посилення економічного тиску на росію. Причиною цього стали зволікання президента рф Володимира Путіна з припиненням війни в Україні.
Про це розповідає NewsWeek
Співрозмовники видання Bloomberg, які побажали залишитися анонімними, повідомили, що Трамп поки не ухвалив жодного остаточного рішення, оскільки тривають дипломатичні зусилля. Вони також відмовилися розкрити деталі запропонованих заходів, підкресливши, що остаточне рішення залежатиме виключно від президента.
Заклики до посилення тиску на Москву
Україна та її союзники закликають США до посилення тиску на Москву, зокрема через нові обмеження на енергетичний експорт та нафтові доходи, щоб змусити росію до припинення вогню на умовах, запропонованих Трампом. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року, США та ЄС вже запровадили безпрецедентні санкції, але це не призвело до зупинки бойових дій.
Обговорення подальших кроків ускладнює усунення радника Трампа з національної безпеки Майка Волца і призначення Марко Рубіо на цю посаду. Концентрація обох ролей у руках Рубіо може забезпечити більш цілісний підхід у стратегії США, оскільки нинішня політика Білого дому стосовно України формується під впливом різних високопосадовців, включаючи Віткоффа, котрий має більш прихильне ставлення до росії.
Умови для переговорів і потенційні санкції
Москва досі відмовляється приймати вимоги США щодо постійного припинення вогню. Путін наполягає на максималістських умовах, включаючи контроль над чотирма українськими регіонами, які росія частково окупувала. Тим часом Україна та США підписали угоду щодо копалин, а Володимир Зеленський закликав до безумовного припинення вогню щонайменше на 30 днів.
«Немає жодної причини, щоб Путін обстрілював цивільні райони. Це змушує мене думати, що він не хоче припиняти війну», – зазначив Трамп у своєму блозі Truth Social після зустрічі з Зеленським.
Сенатор від Республіканської партії та союзник Трампа Ліндсі Грем заявив, що отримав підтримку 72 колег для законопроєкту, що передбачає нові «руйнівні» санкції проти росії та мита для країн, які купують її нафту, газ та інші важливі товари, якщо Путін не погодиться на серйозні переговори.
Ці заходи можуть передбачати мито у 500% на імпорт з країн, які купують російську нафту, нафтопродукти, природний газ або уран, відповідно до проєкту закону.
У рамках пропозицій, озвучених минулого місяця європейським союзникам, США готові визнати російський контроль над Кримом, що був анексований у 2014 році. Також передбачається замороження конфлікту вздовж поточної лінії фронту, що фактично означатиме визнання російського контролю над частинами ще чотирьох українських регіонів. Прагнення України щодо вступу до НАТО будуть зняті з порядку денного, санкції проти росії в подальшому можуть бути скасовані, а Україна отримає гарантії безпеки для забезпечення виконання угоди.
Адміністрація Трампа також вимагає, щоб росія повернула Україні Запорізьку АЕС, яка є найбільшою в Європі і була захоплена на початку війни. Після цього станція повинна перейти під контроль США та забезпечувати енергією обидві сторони.
Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров відкинув цю ідею в інтерв’ю програмі CBS Face The Nation, що вийшла в неділю: «Не думаю, що якісь зміни можливі».