Трамп і Сі Цзіньпін провели успішну телефонну розмову щодо торговельної угоди

Президент США Дональд Трамп повідомив про досягнення «дуже позитивного результату» після телефонної розмови з головою Китаю Сі Цзіньпіном. За словами Трампа, обговорення тривало близько півтори години та було присвячене переважно питанням нової торговельної угоди між двома країнами.
Про це розповідає NewsWeek
Деталі перемовин між США і Китаєм
Під час розмови сторони акцентували увагу на тонкощах нещодавно укладеної та погодженої торговельної угоди. Трамп зазначив, що підсумки діалогу відкривають нові можливості для обох держав, а також дозволяють уникнути подальших питань щодо постачання рідкоземельних матеріалів. Президент США підкреслив, що обговорення майже повністю стосувалося саме торговельних відносин, а питання, пов’язані з рф, Україною чи Іраном, не порушувалися.
«Я щойно завершив дуже хорошу телефонну розмову з лідером Китаю Сі, обговоривши деякі тонкощі нашої нещодавно укладеної та узгодженої торговельної угоди. Розмова тривала приблизно півтори години і завершилася дуже позитивним результатом для обох країн. Більше не повинно виникати жодних питань щодо складності рідкоземельної продукції», – написав він у соцмережах.
Окрім цього, Трамп анонсував майбутню зустріч між представниками США й Китаю. Американську сторону на переговорах представлятимуть міністр фінансів Скотт Бессент, міністр торгівлі Говард Лутнік та торговий представник, посол Джеймісон Грір. Сторони також обмінялися запрошеннями відвідати країни одна одної.
Зниження мит і реакція ринків
На початку травня Сполучені Штати й Китай погодилися на 90-денний мораторій щодо значного підвищення імпортних мит у двосторонній торгівлі. Згідно з домовленостями, США знизять мита з 145% до 30%, а Китай – з 125% до 10%, що становить взаємне зменшення на 115%. У Білому домі наголосили на важливості двосторонніх економічних і торговельних відносин, а уряди обох країн вирішили зменшити мита з 14 травня.
Повідомлення про досягнуті домовленості позитивно вплинули на фінансові ринки, спричинивши зростання біржових котирувань. Водночас ще у квітні Трамп оголосив про введення торгових мит на імпортовану продукцію з майже всіх країн світу, проте згодом переглянув це рішення, знизивши базовий тариф до 10% (винятком залишився Китай, для якого мита були підвищені). Китай у відповідь також підвищив власні імпортні тарифи.
Підняття мит США пояснювали дисбалансом у торгівлі з КНР, недостатніми, на думку Вашингтона, діями Китаю щодо боротьби з експортом синтетичного фентанілу, а також «неповагою до світових ринків». Китайська сторона, у свою чергу, заявила про намір захищати власні національні інтереси та не йти на поступки.