Тренінг у парку, або як провести суботній ранок із користю та задоволенням
Свіже повітря, зелена трава, прохолодна тінь та чудовий інструктор. Ось, що потрібно для проведення безкоштовного тренінгу «Здорова Я», яке проходить кожної суботи у Бучі в одному з парків міста. Організатор та тренер такого корисного заходу це дуже приємна жінка, яку звуть Вікторія.
Як передає журналістка NW Юлія Павліченко, тренінг починається з того, що коуч бере у руки тенісний м’ячик і каже, який у неї настрій по шкалі від одного до десяти, і перекидає його тому, хто стоїть поряд. І так по колу. Потім йдуть різні вправи під приємну розслаблюючу музику. Крім фізичних вправ, тренер ще й психологічно розказує учасникам, як правильно розслаблювати своє тіло, приводити думки у порядок.
Весь тренінг розбитий на так звані цикли. Найвеселіше – це коли учасники стають в одне коло і масажують тіло того, хто стоїть попереду нього: тут і голова, і вуха, спина та ноги. Особливо під час цієї вправи лунає сміх, учасники дійсно вже розслаблені і з чудовим настроєм. Потім йдуть вправи на так звану «довіру», коли учасники розбиваються по парах і хтось один заплющує очі, а інший веде його по парку, вони торкаються тільки пальчиком одне до одного.
Насправді це не так легко як здається адже складно довіряти незнайомій людині, яку ти не знаєш, але врешті решт все вдається. Закінчується тренінг знову тенісним м’ячиком, і на яку оцінку тепер їхній настрій. Абсолютно у всіх учасників настрій безперечно піднявся. Це кажуть не їхні слова, а обличчя, так як скутість щезла, з вуст не сходить посмішка, а голоси лунають вже зовсім по іншому.
Ми також приєднались до тренінгу, а заразом поспілкувались із тренером та іншими учасниками.
– Вікторія, скажіть будь-ласка, чия була ідея організувати тренінг «Здорова Я»?
– Це була моя ідея, я працюю на підприємстві у відділі комунікацій і також надаю психологічні консультації. А під час війни я зрозуміла, що потрібно щось робити, це потрібно було мені і всім іншим, тому я запропонувала своїй знайомій, яка працює в міській раді у відділі молоді та спорту свої послуги.
– Як ви аргументували відділу молоді та спорту своє бажання допомагати людям?
– Я сказала, що маю спеціальну освіту і практику, що можу це робити безкоштовно і головне, що дійсно хочу допомагати людям, які цього потребують. Я попросила зробити мені який-небудь анонс чи новину свого заходу, аби у бучанців була можливість про це дізнатись.
– В чому суть вашого тренінгу?
– Я заздалегідь готовлюсь до тренінгу, комунікую з учасниками через наш загальний чат у Телеграм каналі. Це не тільки фізичні вправи, а ще і психологічні заняття. Ми спочатку пропрацьовуємо тіло. До речі, я маю досвід акторської майстерності (сміється), і тому ми робимо якісь акторські техніки та вправи, бо це теж про психологію та тіло, про звільнення емоцій, зняття напруги, і ще ми працюємо за елементами з гімнастики «Цигун, адже це теж дуже корисно. І наостанок, ми робимо якісь ресурсні вправи для тіла з уявою з елементами медитації.
– У багатьох містах практикують заняття з йоги на свіжому повітрі в парках. Чим ваш тренінг відрізняється від йоги?
– Я раніше займалась йогою, але вона мені не дуже заходить, хоча це дійсно великі класні вправи, але знаєте кожному своє. Я займалась різним спортом, різними видами гімнастики, добре знаюсь на психології, тому мені подобається, коли у спорті людина отримує задоволення.
– На відміну від йоги у моїх вправах учасники не напружуються і не думають «а як це зробити правильно», «а як я це зараз роблю», «а якщо у мене не вийде як у інших». Це як в дитинстві, коли ти граєш, і воно у тебе виходить на «ура», то 100 % ти не помічаєш, що ти це робиш, не болять м’язи та суглоби.
– Але все ж таки якийсь ефект потім є після заняття?
– Так, звісно, є відчуття, коли тіло відчуває, що воно займалось тренуванням, але це проходить з легкістю, далі можна піти глибше в спорт. Наприклад в ту ж йогу чи на фітнес, а в мене це так, нижній щабель, такий рівень для всіх, щоб воно легко усім заходило. У гімнастиці Цігун є три смислові розгрузки, перша це – фізична, друга це коли працюєш з енергією, і третя – це вже коли людина щось лікує, трансформує, тому я кажу кожному, що хто як хоче, той так і працює.
Спочатку ми розтягуємось, знімаємо напругу, другий рівень це уявлення наче інь-янь, це енергія, це чоловіче і жіноче, можна уявити, наче ваше тіло звужується чи розростається. Третє це вже уява, що людина себе лікує, як внутрішньо, так і зовнішньо, і ось так – все заняття.
– Скільки зазвичай приходить людей на ваші заняття «Здорова Я»?
– Кожен раз буває по різному, минулий раз було 20 людей, сьогодні 10. Зараз багато хто після окупації Бучі рашистами ремонтують та відновлюють своє житло, не у всіх вистачає наразі часу приходити на тренінг.
– Де ви живете та чи зручно добиратися до цього місця?
– Так, мені зручно добиратися. Я живу в Бучі в суботу та неділю, а в будні дні поки мешкаю в Києві, так як мій житловий комплекс, де я маю квартиру дуже постражав під час військових дій у Бучі.
– Наскільки на вашу думку ефективніше займатися вправами на свіжому повітрі, а не, наприклад, у спортзалі?
– Я ніколи не хочу щось узагальнювати, адже кожному своє, тим паче все в нашому житті залежить від умов. Ось зараз чудова погода, немає дощу, тінь від дерев, прохолодна травичка, це все так ідеально склалося, і тим паче за це не треба сплачувати, бо спортзал це оренда, комунальні послуги та прибирання. Заняття у парку дає можливість відчути краще літо, у всій своїй красі.
– Чому ви вибрали саме цю локацію «Парк Олівці» для свого тренінгу?
– Це місце запропонувала мені міська рада, спочатку ми провели перше заняття на стадіоні, але там немає тіні, немає де заховатися від спеки, адже було дуже жарко. Ми від сонця всі були червоні (сміється).
– Якщо буде дощ чи холодно, ви припинете свої заняття?
– Ні не припиню. Погана погода мене не зупинить, ми просто переберемося у академію спорту, що поруч тут, або в одне з приміщень Бучанського будинку культури, яке теж тут поруч знаходиться.
Після тренінгу «Здорова Я» ми попросили у деяких учасниць надати свої коментарі з приводу цих занять.
Віка: “Я сьогодні прийшла вперше, мені порадила моя тьотя прийти на цей тренінг, я прийшла з нею за компанію, і мені дуже сподобалось, тому тепер буду приходити кожну суботу“.
Анна: Я прийшла з племінницею та подругою на цей тренінг вперше. Сьогодні вихідний день, ми залишились вдома і нікуди не поїхали, тому вирішили провести суботній день із користю, нам тут так класно і все так сподобалось. Тим паче це краще, ніж якби заняття проводились у спортзалі (сміється).
Аня: «Раніше я не була на таких тренінгах, тому для мене це вперше, але крім свіжого повітря та чудових вправ, ще є цікаве живе спілкування, особливо вправи «на довіру».
Лілія: “Мені подобається на цих заняттях, що є така дружня атмосфера, я тут себе якось легко почуваю. Мені просто дуже добре, гарна природа, пташечки співають, свіже повітря, на вулиці краще ніж у приміщенні, і ніхто не дратує (сміється). Проблем цей тренінг не вирішує, але після нього здається, що в житті не все так складно, тим паче в мене вранці сприйняття інформації відрізняється від нічного. Я в ночі можу себе накрутити, що все так складно, а вранці по-новому вже дивишся на цю проблєму“.
Ірина: Я кожен раз приходжу на цей тренінг, не пропустила жодного заняття. К нашому Телеграм-каналі сьогодні скинула зображення метелика для гарного настрою (сміється). Я приходжу сюди, тому що тут є спілкування з людьми, гарна атмосфера, завжди з радістю приходжу, і йду назад з кращим настроєм, ніж я сюди приходжу. Я відчуваю великий заряд позитиву і добра, тим паче я відчуваю на собі, як це все працює. Те, що ми робимо правильно, і воно покращує наше життя.