Тисячі десантників 82-ї дивізії США перекидають на Близький Схід
Тисячі військовослужбовців елітної 82-ї повітряно-десантної дивізії армії США почали прибувати на Близький Схід у розпал розгляду адміністрацією США подальших кроків щодо конфлікту з Іраном, за словами двох американських посадовців, які говорили на умовах анонімності.
Про це розповідає NewsWeek
Склад і маршрут підкріплень
До перекинутих до регіону сил додаються підрозділи дивізійного штабу, логістичні елементи та одна бригадна бойова група 82-ї дивізії, що вирушили з бази Форт-Брегг у Північній Кароліні. Ці десантники доповнюють уже наявні в регіоні контингенти — тисячі моряків, морських піхотинців та сил спеціальних операцій. Протягом останніх вихідних до регіону також надійшли близько 2,5 тисячі морпіхів.
Посадовці не розголошували конкретних місць розгортання цих підрозділів, проте відзначили, що таке підсилення було очікуваним і спрямоване на розширення оперативних можливостей у регіоні.
Розглядаються варіанти операцій та політичні ризики
Перекидання додаткових сил не означає ухвалення рішення про введення наземних військ на територію Ірану, однак створює ширші можливості для потенційних майбутніх операцій. Серед опцій, які розглядаються, згадувалися заходи зі взяття під контроль острова Харк, через який проходить до 90% іранського нафтового експорту, а також сценарії застосування наземних сил для вилучення збагаченого урану чи забезпечення безпечного проходу танкерів через Ормузьку протоку.
Президент Дональд Трамп наголосив на переговорах з «більш розсудливим режимом» щодо припинення війни, але одночасно попередив Тегеран про можливі удари по нафтовій інфраструктурі та електростанціях, якщо Ормузька протока залишатиметься закритою.
Введення американських наземних сил може спричинити значні політичні ризики для адміністрації на тлі низької підтримки кампанії проти Ірану серед частини населення США та передвиборчих обіцянок уникати нових тривалих конфліктів на Близькому Сході.
З початку операції 28 лютого американські війська завдали ударів по понад 11 тисячах цілей. В межах операції під назвою Epic Fury більш ніж 300 американських військових отримали поранення, ще 13 загинули.