Країна Новини Політика У світі У фокусі

У Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти РФ про порушення Морської конвенції ООН

У Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти РФ про порушення Морської конвенції ООН

У Гаазі в залі Постійної палати третейського суду розпочалися слухання за позовом України проти РФ щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року. Українська сторона подала цей позов 14 вересня 2016 року у зв’язку з порушенням її прав у Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці.

Як повідомляє кореспондент «Укрінформу» в Гаазі, під час слухань розглядатимуть суть справи, питання юрисдикції та прийнятності.

Україну в цьому процесі представляє Посол із особливих доручень МЗС України Антон Кориневич. Як повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАСС, делегацію Росії очолює посол з особливих доручень МЗС РФ Геннадій Кузьмін.

Слухання відбуватимуться з 23 вересня до 5 жовтня 2024 року у закритому форматі. Публічними будуть лише вступні та заключні заяви сторін. Пізніше на сайті суду мають оприлюднити відкриту інформацію.

14 вересня 2016 року Міністерство закордонних справ України повідомило про позов до арбітражного суду про порушення морського права з боку Росії. У заяві відомства сказано, що Україна просить суд підтвердити його права як прибережної держави та зобов’язати Росію «припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях» відповідно до Конвенції ООН із морського права від 1982 року.

У грудні 2018 року за позовом України до Росії за Конвенцією ООН із морського права було сформовано трибунал із розгляду справи «Україна проти Росії».

Конвенція ООН із морського права була підписана в 1982 році і набрала чинності в 1994 році. Вона встановлює поділ морського простору між державами і регулює норми про внутрішні води, відкрите море, виняткову економічну зону, континентальний шельф. Конвенцію ратифікували 159 країн, серед них і Україна, і Росія.

Міжнародні організації визнали окупацію та спробу анексії Криму незаконними та засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує окупацію півострова і називає свої дії «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму та Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.


10 Жовтня

Парламент виключив нардепів Дмитрука і Одарченка із профільних комітетів ВР

8 питань, які не можна ставити чоловікові

Посли ЄС погодили позику для України на 35 мільярдів євро – журналіст

Зеленський анонсував зустрічі з лідерами Британії, Франції, Італії, Німеччини

Новий прем’єр Японії розпустив нижню палату парламенту

9 Жовтня

А, якщо Київ на це не погоджується, значить він зриває так звані мирні перемовини – Олександр Левченко

СІЛЬ проти ЖИТТЯ

Зеленський зустрінеться з папою Франциском 11 жовтня – ЗМІ

Китайские чаи: с чего начать знакомство

Головний прокурор МКС відповів, чи вірить він в арешт Путіна

Зеленський прибув до Хорватії, де візьме участь у саміті «Україна – Південно-Східна Європа»

Коли правильно солити, щоб картопля була смачною

Рада звільнила від мобілізації всіх українців віком до 25 років – депутати

Як можлива повномасштабна ізраїльсько-іранська війна вплине на світову економіку?

рішення щодо мирних переговорів та прийнятних умов – це справа України

“Путін помер”. Бійці ССО оголосили важливий збір – #дораси пошкодили котикам камеру для роботи

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ