Україна прагне стати членом ЄС до 2030 року з програмою Ukraine2EU

В Україні розпочато нову ініціативу під назвою Ukraine2EU, яка має на меті підтримати євроінтеграцію країни. Ця програма, оголошена 1 квітня Представництвом Євросоюзу в Україні, покликана допомогти Україні стати повноправним членом Європейського союзу.
Про це розповідає NewsWeek
Ініціатива реалізується за підтримки Європейського союзу, а також країн-членів, зокрема Данії, Литви та Швеції. Програма має трирічний термін дії з бюджетом у 16,7 мільйона євро та здійснюється Центральним агентством з управління проєктами Литви (CPVA).
Роль Литви та інших країн у євроінтеграції
Кястутіс Будріс, міністр закордонних справ Литви, підкреслив важливість України в ЄС для безпеки та стабільності в Європі, зазначивши:
«Литва завжди була рішучим прихильником інтеграції України в ЄС. Ми продовжуватимемо допомагати Україні на її шляху до ЄС, будуючи сильнішу та стійкішу країну. Членство України в ЄС має вирішальне значення для безпеки та стабільності Європи. Наша мета – Україна в ЄС до 2030 року».
Стратегічні цілі програми
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відзначив, що
«інструмент Ukraine2EU дає нам нові можливості якнайшвидше та ефективно пройти шлях до членства»
. Програма передбачає всебічну допомогу українській владі у впровадженні необхідних реформ, гармонізації законодавства та зміцненні інституційної спроможності. Серед іншого, вона включає підтримку офісу віцепрем’єра з євроінтеграції, Верховної Ради та громадянського суспільства.
Ольга Стефанішина, віцепрем’єрка з європейської інтеграції України, наголосила на унікальності ситуації, заявивши, що
«ми є першою країною-кандидаткою, яка динамічно рухається до членства, незважаючи на триваючу повномасштабну війну»
. Вона також підкреслила важливість постійної підтримки міжнародних партнерів для досягнення стратегічної мети.
Комісарка ЄС з питань розширення Марта Кос висловила впевненість, що програма допоможе Україні перейняти найкращі практики держав-членів ЄС для успішного вступу. У жовтні 2024 року Єврокомісія підтвердила, що Україна виконала всі необхідні умови, визначені в її висновку від 2022 року.
У грудні 2023 року Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови до Європейського союзу, а статус кандидата для цих країн був наданий у червні 2022 року.