АктуальноКраїнаНовини

В Україні спостерігається високий рівень конкуренції серед шукачів роботи

В Україні спостерігається високий рівень конкуренції серед шукачів роботи

У лютому 2023 року в Україні роботодавці зіткнулися з можливістю закриття вакансій, адже кількість шукачів роботи, хоча і зменшилася порівняно з січнем, залишалася на високому рівні. Всі ключові показники, такі як кількість кандидатів, відгуків та середній показник конкуренції, зберігалися на рівні червня 2023 року, коли ринок праці почав переходити в стан дефіциту кадрів.

Про це розповідає NewsWeek

Про це йдеться у дослідженні Work.ua.

Конкуренція у різних сферах

Найвища конкуренція зберігається у сфері інформаційних технологій. Такі посади, як верстальник, Front-end розробник та вебдизайнер, стабільно займають верхні позиції в рейтингу найконкурентніших професій. Крім того, серед інших конкурентних вакансій можна відзначити копірайтерів, відеомонтажерів, перекладачів англійської, графічних дизайнерів, ретушерів, кіносценаристів, літературних редакторів, а також адміністраторів салонів краси та інтернет-магазинів.

Ці вакансії часто пов’язані з віддаленими робочими місцями, за які точиться запекла боротьба серед кандидатів. У той же час, роботодавці, які шукають спеціалістів на бойові посади в Силах оборони, такі як гранатометник, вогнеметник, навідник, а також медичних працівників – епідеміологів, лікарів функціональної діагностики, гастроентерологів, стикаються з найменшою кількістю відгуків.

Стан ринку праці в Україні

Нагадуємо, що через три роки після початку повномасштабного вторгнення ринок праці в Україні відновився на 93%. У лютому 2025 року кількість шукачів роботи досягла одного з найвищих рівнів за період кадрового дефіциту, який розпочався влітку 2023 року.

Поділитись: