Українські учні навчатимуться за допомогою Штучного інтелекту, VR-технологій, Minecraft та Убер-Школи
![Українські учні навчатимуться за допомогою Штучного інтелекту, VR-технологій, Minecraft та Убер-Школи](https://nw.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/55-18-805x630.jpg)
ЮНІСЕФ спільно з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти та за сприяння МОН відкрили в Україні шістнадцять Цифрових Освітніх Центрів
Повномасштабна війна в Україні вплинула на всі сфери життя, у тому числі й освітню: зруйновані заклади освіти, стрес дітей, їхніх батьків, опікунів та вчителів, неможливість навчатись у безпечних та комфортних умовах через постійні повітряні тривоги та періодичні відключення світла – все це стало реальністю після 24 лютого 2022 року та увійшло до нашого життя.
Для надання доступу до освіти в умовах війни Міністерство освіти і науки України разом із міжнародними партнерами розбудовують мережу Цифрових Освітніх Центрів (DLC).
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціація інноваційної та цифрової освіти вже відкрили шістнадцять Цифрових Освітніх Центрів (DLC) у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.
Головне завдання центрів – забезпечення навчання 16 000 школярів, які не мають повноцінного доступу до офлайн навчання у прифронтових та деокупованих громадах.
У Цифрових Освітніх Центрах учні зможуть безплатно:
- за допомогою Штучного Інтелекту визначити, які предмети та теми зі шкільної програми їм потрібно надолужити;
- навчатись за допомогою інтерактивних кейсових уроків;
- проходити практичні та лабораторні роботи, використовуючи технології віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальності;
- отримувати індивідуальні консультації (надолужувати освітні втрати) через спеціальний застосунок (так звана Убер-Школа);
- набувати навички, що мають найбільший попит у XXI столітті, завдяки “Урокам для успішного життя”;
- розважатись з користю зі спеціальною освітньою програмою “Minecraft”;
- визначити свій рівень володіння та опанувати українську та англійську мови;
- отримати психоемоційну підтримку;
- сформувати Паспорт Здібностей до 1 000+ сучасних професій за допомогою сертифікованого профорієнтаційного адаптивного тестування, визначити професію своєї мрії та побудувати індивідуальну траєкторію подальшого навчання та кар’єри.
“Мета Цифрових Освітніх Центрів – забезпечення безперервного навчання дітей та підлітків, надолуження освітніх втрат, надання можливості брати участь у заходах неформальної освіти, психоемоційна підтримка дітей і підлітків, їхніх батьків та вчителів, надання можливостей для соціалізації та взаємодії, а також підвищення професійних компетентностей учителів. Пріоритет надано деокупованим територіям та громадам, які наближені до бойових дій”, – сказав заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.
![20230505 122914 1](https://nw.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/20230505_122914-1-730x548.jpg)
“У кожній громаді, де працює DLC, впродовж року навчатимуться учні 1-11 класів – першочергово ті, хто має обмежений доступ до освіти та потребує додаткової підтримки у навчанні та психоемоційної підтримки, наприклад, діти з інвалідністю або внутрішньо переміщені діти. Загалом планується охопити 16 000 школярів”, – повідомив Анатолій Ігнатович, координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ.
![1 1](https://nw.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/1-1-730x547.jpg)
Координатором Цифрових Освітніх Центрів у цих трьох областях є Асоціація інноваційної та цифрової освіти, яка за підтримки Міністерства освіти і науки України з початку війни успішно розвиває Мережу Українських Освітніх Хабів, як в Україні, так і в країнах ЄС та Великій Британії.
![2](https://nw.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/2-730x544.jpg)
“Наша команда прагне не просто відкрити Цифрові Освітні Центри, а зробити з них справжні освітні хаби для дітей, підлітків та їхніх батьків у громадах, які найбільше потерпають від війни, де б їм було цікаво та корисно, а мешканці громад захотіли б приходити знову і знову”, – розповідає Виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.
![4](https://nw.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/4-730x545.jpg)
Вищезазначені активності відбуваються в межах проєкту “Створення цифрових освітніх центрів (DLC) та надання послуг з психосоціальної підтримки для дітей та молоді”, який реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) та Глобального партнерства заради освіти (GPE).
![5](https://nw.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/5-730x556.jpg)