Урсула фон дер Ляєн відвідала польсько-білоруський кордон та заявила про зміцнення захисту ЄС
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн здійснила візит до польсько-білоруського кордону. Вона підкреслила, що цей крок є «демонстрацією європейської солідарності» у забезпеченні безпеки континенту.
Про це розповідає NewsWeek
Підтримка Польщі та посилення фінансування кордонів
Під час поїздки Урсулу фон дер Ляєн супроводжував прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Президентка Єврокомісії наголосила, що Польща стикається з гібридними атаками з-за кордону, і зазначила, що у новому бюджеті Європейського Союзу пропонується утричі збільшити фінансування для управління зовнішніми кордонами.
«Сильна Польща та сильна Європа, що захищають наші кордони та всіх європейців. Наше послання чітке. І це те, до чого прислухаються Білорусь та інші гравці в регіоні», – написала Урсула фон дер Ляєн у соцмережі Х.
Завершення будівництва електронного бар’єру на кордоні
Міністерство внутрішніх справ Польщі повідомило про завершення зведення електронного загородження на кордоні з Білоруссю. Новітня система охоплює ділянку довжиною 206 кілометрів і включає додаткові камери відеоспостереження, освітлення для технічної дороги, а також механізм на основі штучного інтелекту. Цей механізм дозволяє класифікувати сигнали тривоги, що надходять із волоконно-оптичних кабелів виявлення проникнень.
Загальна вартість реалізації цього проєкту перевищила 125 мільйонів злотих, що становить близько 32,5 мільйона доларів США.