Киев Новости Общество Страна

В Киеве презентовали документальный фильм «Мишени» о насилии против женщин

Поделиться

В Киеве презентовали документальный фильм «Мишени» о насилии против женщин

В Украине есть отдельные случаи, когда матерей насильно разлучают с детьми, и дети, которые могли бы жить с любящей мамой, оказываются в приютах. Причина – в дискриминационных и устаревших нормах законодательства (укр.).

Як передає NW, про це сьогодні йшлося під час презентації документального фільму «Мішені» у столичному кінотеатрі «Жовтень».

За словами організаторів, з одного боку – держава фінансує з бюджету програму замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), яка є способом лікування наркозалежності з доведеною ефективністю, а з іншого – як тільки жінка починає отримувати це лікування, вона фактично стає безправною. У неї соціальні служби можуть забрати дітей через дискримінаційну складову в Сімейному кодексі, який нам залишився у спадок від СРСР.

На презентації фільму експерти наголошували на необхідності скасувати застарілі норми законодавства, які порушують права людини

Про досвід роботи з пацієнтками замісної терапії, в яких забрали дітей, фахівців Гарячої Лінії та параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» і розповідає документальний фільм «Мішені». А директор Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебідь докладно пояснила, з чим насправді приходиться стикатися жінкам у протистоянні з бюрократичною машиною  та байдужістю чиновників.

Учасники презентації зазначали, якщо в разі домашнього насильства жінка – учасниця програми ЗПТ  викликає поліцію, то це часто тільки погіршує її становище.

Медперсонал у пологових будинках мало обізнаний з таким методом лікування, як замісна терапія, тому доля матері й дитини вирішується, виходячи з некомпетентності та стереотипів.

Кадри з фільму про реальні життєві історії жінок, що зіштовхнулися з насиллям

Подібних випадків дуже багато, але, зазвичай, вони не набувають розголосу, бо жінки, які живуть з наркозалежністю, дуже закрита група. Це зумовлено, в першу чергу ставленням суспільств до них та їхніх проблем. За таких обставин справжнім порятунком можуть стати ініціативи громадських організацій, як, наприклад, Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ. Її персонал складають дружній лікар-нарколог, кваліфікований адвокат та оператори, які на власному досвіді знають, що таке наркозалежність, і змогли вирішити цю проблему. Консультації та дзвінки на за номером Гарячої Лінії 0-800-507-727 безкоштовні.

На жаль, пройти сім кіл бюрократичного пекла, щоб повернути дітей, і не зламатися, вдалося не всім…

Нагадаємо, раніше NW писав, що нещодавно представниця об’єднання «ВОНА» виступала у Комітеті ООН в Швейцарії та доповідала про проблеми людей, що вживають наркотики ін’єкційно.


  25 февраля

  Telegram презентовал несколько обновлений на своей платформе

  Дьякон украинского происхождения стал помощником патриарха Варфоломея

  Эксперт рассказал, как искоренить “теневой” сегмент алкогольного рынка

  Алина Астровская призналась, из-за чего однажды попала в реанимацию

  “Я бы не драматизировал”: замруководителя ОП об отсутствии разговора между Байденом и Зеленским

  Офис Венедиктовой отвоевал в Киеве имущество завода «Большевик»

  Нардеп Ивченко рассказал о прогрессе Украины в производстве биогаза и его перспективы

  Харьковский городской совет снова возобновил название проспекта Маршала Жукова

  Цены на нефть подскочили до 13-месячного максимума

  Регина Тодоренко поразила своим внешним видом

  Мы за закон или насилие: Верещук прокомментировала радикальные беспорядки под Офисом Зеленского и назвала покровителей

  На 25 февраля установлена цена на банковские металлы

  Суд в Харькове заблокировал доступ к Telegram-каналам, подозреваемых в связях со спецслужбами РФ

  Официальный курс гривны установлен на уровне 27,95 грн/доллар

  Власти Венесуэлы объявили посла ЕС персоной нон грата

  Джонсон пригласил главу ВТО на саммит G7

  БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ