Киев Новости Общество Страна

В Киеве презентовали документальный фильм «Мишени» о насилии против женщин

Поделиться

В Киеве презентовали документальный фильм «Мишени» о насилии против женщин

В Украине есть отдельные случаи, когда матерей насильно разлучают с детьми, и дети, которые могли бы жить с любящей мамой, оказываются в приютах. Причина – в дискриминационных и устаревших нормах законодательства (укр.).

Як передає NW, про це сьогодні йшлося під час презентації документального фільму «Мішені» у столичному кінотеатрі «Жовтень».

За словами організаторів, з одного боку – держава фінансує з бюджету програму замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), яка є способом лікування наркозалежності з доведеною ефективністю, а з іншого – як тільки жінка починає отримувати це лікування, вона фактично стає безправною. У неї соціальні служби можуть забрати дітей через дискримінаційну складову в Сімейному кодексі, який нам залишився у спадок від СРСР.

На презентації фільму експерти наголошували на необхідності скасувати застарілі норми законодавства, які порушують права людини

Про досвід роботи з пацієнтками замісної терапії, в яких забрали дітей, фахівців Гарячої Лінії та параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» і розповідає документальний фільм «Мішені». А директор Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебідь докладно пояснила, з чим насправді приходиться стикатися жінкам у протистоянні з бюрократичною машиною  та байдужістю чиновників.

Учасники презентації зазначали, якщо в разі домашнього насильства жінка – учасниця програми ЗПТ  викликає поліцію, то це часто тільки погіршує її становище.

Медперсонал у пологових будинках мало обізнаний з таким методом лікування, як замісна терапія, тому доля матері й дитини вирішується, виходячи з некомпетентності та стереотипів.

Кадри з фільму про реальні життєві історії жінок, що зіштовхнулися з насиллям

Подібних випадків дуже багато, але, зазвичай, вони не набувають розголосу, бо жінки, які живуть з наркозалежністю, дуже закрита група. Це зумовлено, в першу чергу ставленням суспільств до них та їхніх проблем. За таких обставин справжнім порятунком можуть стати ініціативи громадських організацій, як, наприклад, Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ. Її персонал складають дружній лікар-нарколог, кваліфікований адвокат та оператори, які на власному досвіді знають, що таке наркозалежність, і змогли вирішити цю проблему. Консультації та дзвінки на за номером Гарячої Лінії 0-800-507-727 безкоштовні.

На жаль, пройти сім кіл бюрократичного пекла, щоб повернути дітей, і не зламатися, вдалося не всім…

Нагадаємо, раніше NW писав, що нещодавно представниця об’єднання «ВОНА» виступала у Комітеті ООН в Швейцарії та доповідала про проблеми людей, що вживають наркотики ін’єкційно.


  30 ноября

  Похудевшая Памела Андерсон аппетитно выгнулась в нижнем белье

  29 ноября

  Степанов все-таки усидит в кресле министра

  Facebook запустит свою криптовалюту в мини-формате

  Арахамия анонсировал введение Кабмином интеллектуального локдауна

  Футзал. Херсонцы заколотили ирландцам 28 голов в отборе ЛЧ

  На Банковой все равно мечтают убрать Сытника из НАБУ

  Объем расчетов через гаджеты вырос до 70 млрд грн

  Бой между Тайсоном и Джонсом завершился мировой

  У Шмыгаля прояснили, когда смогут объявить локдаун

  Порошенко продолжает свою злобную миссию раскалывателя – советник Ермака

  Министр рассказал о тяжелом сотрудничестве с МВФ

  7 простых способов ускорить работу компьютера на Windows

  Специалисты назвали опасный симптом нехватки витамина D

  Джей Ло показала шикарное тело на фото для сингла новой песни

  28 ноября

  Директрисе стоматклиники воткнули в глаз ножницы

  “Повар” Путина просит снять с него санкции

  БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ