Новини Політика У світі У фокусі

В Раді з’явилось нове міжфракційне об’єднання. У Росії – новий привід занервувати

В Раді з’явилось нове міжфракційне об’єднання. У Росії – новий привід занервувати

Арсеній Пушкаренко


У Верховній Раді України створили нове міжфракційне об’єднання, що відповідатиме за співробітництво з країнами Латинської Америки та Карибського басейну (ЛАКБ). Таким чином Україна посилює співпрацю з цим регіоном, паралельно з роботою, що вже ведеться на рівні президента України та Кабінету міністрів.

Про це розповів народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко, передає “Телеграф“.

— Країни Латинської Америки та Карибського басейну для нас надзвичайно важливі як частина Глобального Півдня. На жаль, за останні 30 років співпраця з державами цього регіону була епізодичною. Тільки минулого року президент Володимир Зеленський побував у Латинській Америці, оновивши відносини. Також нещодавно з цього регіону повернулася потужна урядова делегація. Загалом держави Латинської Америки та Карибського басейну здебільшого підтримують Україну та принципи дії міжнародного права. Це відображається під час голосування в ООН, де тільки декілька дружніх до Росії держав не підтримують Україну, — зазначив політик.

За його словами, країни цього регіону зараз динамічно розвиваються, там дуже багато молоді та у найближчі 30-50 років прогнозується значне соціально-економічне зростання.

Ми зацікавлені у співробітництві з державами Латинської Америки та Карибського басейну, а міжпарламентський формат дозволить нам поглибити й розширити роботу, яка вже ведеться на рівні президента й уряду. Постколоніальне минуле країн цього регіону перегукується з тими викликами, які постали сьогодні перед нами. Упевнений, що наша проактивна позиція дозволить нам перехопити у РФ політичне домінування в цьому регіоні й дасть можливість зблизитися на політичному, економічному, культурному й гуманітарному рівнях із цими державами“, — наголосив народний депутат.

Він додав, що Міністерство закордонних справ України днями вже представило комунікаційну стратегію роботи з державами Латинської Америки та Карибського басейну.

— Зараз в Україні перебуває велика делегація журналістів із регіону ЛАКБ, у них заплановані зустрічі на різних рівнях. Нам важливо достукатися через всі можливі майданчики до політиків, до суспільства цього регіону, щоб вони взяли участь у врегулюванні російсько-української війни, у Глобальному саміті миру, в імплементації української Формули миру, — резюмував парламентарій.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Володимир Зеленський під час робочого візиту до Аргентини зустрівся з президентами Парагваю, Уругваю та Еквадору. Розмовляли про українську “формулу миру”, зустрічі радників у 2024-му та двосторонню співпрацю.

Як відомо, Аргентина, де нещодавно президентські вибори виграв лібертаріанець Хав’єр Мілей, остаточно відмовилася від планів вступити у проросійську БРІКС. До того, за минулого президента цієї країни, вона повинна була стати членом російсько-китайської організації з 1 січня 2024-го.


26 Липня

Киянам нагадали про ціну втрат української спадщини (ФОТО)

Зеленський заявив про «хорошу динаміку» ракетної програми України

в Угорщині погрожують блокувати кошти Фонду миру, поки Україна не дозволить транзит нафти «Лукойлу»

Вязкости масла

як підприємства в окупації працюють на потреби армії РФ

Богдан Шевчук: легендарний командир, який змінює хід війни

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

У Києві анонсували зміни на транспортних розв’язках

Легалізації захоплених українських територій військовим шляхом мабуть не відбудеться – Олександр Левченко

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

Погане самопочуття після масажу – це норма: 7 симптомів, через які не варто перейматися

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

Залежні від Росії. Як Угорщина і Словаччина сваряться з Україною через російську нафту?

Пройти «між крапельками» національної безпеки та релігійної свободи. Що відбувається із забороною УПЦ (МП)?

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ